Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Корпоративний суботник

106 компаній та організацій готові покращити екологічну ситуацію
8 липня, 2008 - 00:00
ДО РОБОТИ / ФОТО ОЛЕКСАНДРА КАРПЮКА

Мережа підписантів Глобального Договору ООН в Україні (на чолі з Френсісом О’Доннеллом — постійним координатором системи ООН в Україні) запросила всіх киян, працівників українських та міжнародних компаній, їх сім’ї та друзів взяти участь у прибиранні Труханового острова та Матвіївської затоки.

Глобальний Договір є ініціативою, спрямованою на сприяння соціальній відповідальності бізнесу та підтримку вирішення підприємницькими колами проблем глобалізації та створення більш стабільної та всеохоплюючої економіки. Мережа Глобального Договору ООН в Україні тепер об’єднує 106 компаній та організацій, які публічно задекларували свою відданість 10 універсальним принципам соціальної відповідальності у чотирьох сферах Глобального Договору: екологія, права людини, трудові стандарти та боротьба з корупцією.

3 липня відбулася офіційна презентація кампанії «Прямуй на Зелене». Неурядові та урядові організації підписали Декларацію. Планується здійснити конкретні кроки для покращення екологічної ситуації в країні: використовувати перероблений папір, енергозберігаючі технології, контроль використання повітря електроопалювальними приладами.

Свою участь у корпоративному заході підтвердило близько 200 осіб, проте погані погодні умови не дозволили прийти всім бажаючим. Серед організацій, що підписали Договір, були представлені «Фокстрот», «Оболонь», «Грінко», «Зелене Досьє», «Кока-Кола», «Ніко», агенція ООН та інші. Акція спрямована на те, щоб сконцентрувати зусилля бізнес-представників та спільноти на подолання викликів, які виникають у питаннях охорони природного навколишнього середовища, пропагування в своїй діяльності екологічних стандартів.

Всім учасникам суботника були надані рукавички та пакети для сміття. У свою чергу, компанія «Кока-Кола» забезпечила безалкогольними напоями та культурною розважальною програмою для дітей. За фінансової підтримки Інституту транспортування нафти, в якості подяки, учасники отримали значки із логотипом «Go Green», причому на них не було якихось рекламних чи акційних позначок, Інститут не використовує їх для агітаційних цілей. Все сміття зібрала компанія «Грінко» та вивезла з острову для подальшого сортування та вторинної переробки у «Грінко Центрі». У порівнянні з минулим цього року зібрали набагато більше сміття — 800 кг.

«Минулого року у вересні відбувся перший суботник, прибирали Труханів острів та Матвіївську затоку, оскільки вона знаходиться найближче до мосту й найбільш забруднена (тоді взяли участь близько 40 осіб). Наша організація, навіть, планує взяти під свою опіку затоку. Мається на меті щорічно проводити два суботники для підвищення екологічної культури населення. Бо коли людина сама або зі своєю сім’єю прийде сюди допомогти збирати сміття, то тут стане чистіше, а ця людина вже ніколи не викине папірець чи будь-яке інше сміття. Це виховує відповідальність у людей. Навіть такі маленькі кроки є великою частиною в покращенні екологічної ситуації», — говорить Олександра Афанасьєва — один із організаторів акції та представник Мережі підписантів Глобального Договору ООН в Україні.

Більшість учасників вважають, що нині екологічний рівень культури українського населення перебуває на досить низькому рівні. Все залежить від середовища та внутрішнього виховання людини. Володимир Гордійко, менеджер об’єкту врядування з питань ВІЛ/СНІДу (програма розвитку ООН в Україні), вважає, що для покращення екологічної ситуації в Україні потрібно створити необхідні умови для захисту навколишнього середовища, проводити виховні роботи в школах, найелементарніше — розмістити якнайбільше кошиків для сміття, людина має усвідомлювати, що засмічуючи територію, вона несе відповідальність і повинна сплачувати штраф.

Середовище формує людину. В міру свого сприйняття, вона відповідно реагує на світ. Тому такі заходи сприяють покращенню екологічної ситуації, підвищують рівень екологічної культури населення та допомагають зрозуміти, що кожна людина — невід’ємна частинка оточуючого світу, і, перш за все, все залежить від кожного з нас.

Лідія АКРИШОРА, учасниця Літньої школи журналістики газети «День»
Газета: 
Рубрика: