Київський національний університет театру, кіно та телебачення ім. Карпенка-Карого провів низку цікавих творчих проектів.
У стінах університету народився і відбувся I Міжнародний фестиваль «Натхнення». У ньому взяли участь близько 20 творчих навчальних закладів світу — провідних театральних шкіл Мексики, Іраку, Білорусі, Литви, Словенії, Польщі, Вірменії, Грузії, Росії і України, що представили свої кращі творчі програми: вистави, уривки з постановок, демонстрували циркове шоу (зі Словенії), петербуржці привезли театр шаржів, а харків’яни провели майстер-клас авангардної драматургії. Як прокоментувала головне завдання фестивалю проректор університету з наукової роботи Людмила Федорівна Приходько, «необхідно активізувати класичну драматичну школу, де акцент робиться передусім на людині, на духовних цінностях. І такі програми необхідно розробляти, особливо для молоді. У процесі фестивалю були підписані договори нашого університету з театральними інститутами Грузії і Вірменії про обмін студентів і педагогів для навчання й стажування, для спільних проектів і майстер-класів».
Бувають фестивалі-свята, фестивалі-зустрічі. «Натхнення» — фестиваль-робота, роздум і осмислення. Де мета — не себе показати та інших подивитися, а себе зрозуміти. Рівень фестивальних робіт демонструвався самий різний. Студенти оцінювали роботи одне одного, обмінювалися знаннями, а деякі навіть подружилися. І не було ніяких мовних бар’єрів, нікого не обтяжувала дуже насичена програма фестивалю: по два спектаклі в день,а в перервах — режисерськi лабораторії, наукові конференції, майстер-класи, круглі столи про проблеми розвитку театру і вищого утворення в сфері культури і мистецтва. Весь цей творчий гармидер сприймався стрімким смерчем, наповненим молодим азартом і веселістю...
Запам’ятався театралам, критикам, викладачам і студентам фінальний етап Всеукраїнського конкурсу акторської майстерності ім. Миколи Яковченка. Цей конкурс проходив уперше з ініціативи товариства «Чернігівське земляцтво в Києві». Регіональний (добірний) конкурс відбувся в Прилуках. А на сцені університету змагалися переможці регіонального туру. Учасники (учні шкіл, коледжів, ліцеїв) читали монолог, байку або уривок із вистави.
— Легендарний актор Яковченко народився в Прилуках (до речі, там 17 травня відкриють йому пам’ятник). Я також родом із Прилук, — розповіла професор, директор Українського національного державного архіву Ірина Матяш. — Мій дід колись грав разом з Яковченком на одній сцені. Я давно займаюся біографією актора (вийшли дві книги про нього «Сміхотворець» і «Блазень з сумними очима»). Мені дуже хочеться підтримати молоді таланти з маленьких міст. Адже бездари та хами самі вміють пробиватися, а талантам потрібно допомагати — це вже давно доведено. Це й стало головною метою конкурсу — виявити і підтримати молодь з провінції. Чернігівщина — талановитий край. До того ж, у Києві існує міцне та дружне земляцтво. Ось ми й об’єднали наші сили. Спасибі ректору університету Олексію Безгіну, який надав нам приміщення, відгукнувся на наше прохання. А завдяки генеральному директору Театру ім. Франка Михайлу Захаревичу конкурсанти побували в головному театрі України, дізналися його історію, потрапили за куліси, ознайомилися з роботою різних цехів, тобто побачили театральну «кухню»... Окрім конкурсної програми, студенти з Прилук, які навчаються в університеті, показали майстер-клас (курси Валентини Зимнєй і Євгенії Гулякіної). У журі були чудові майстри — Юрій Висоцький і Любов Підлісна. Конкурс вийшов дуже щирим, душевним і натхненним. Але, напевно, інакше й бути не могло, адже з нами постійно було присутнє ім’я великого Миколи Яковченка, гра якого завжди відрізнялася саме щирістю та душевною щедрістю.
Перше місце журі присудило Оксані Швець, друге місце посів Денис Степаненко, а третє місце поділили Вікторія Котеленець і Олександр Литвин.