Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Зіркові» нащадки допомагають сиротам

Картини дітей знаменитостей продали на благодійному аукціоні «Буріме» за 72 тисячі доларів
23 квітня, 2008 - 00:00
ЯК НЕ КРУТИ, А КАБЛУЧКА — РІЧ КОШТОВНА, ТОМУ Й КАРТИНА КОШТУЄ НЕДЕШЕВО / КАРТИНА З ЯБЛУКОМ — ДЕБЮТ МАЛЕНЬКОЇ ХУДОЖНИЦІ, АЛЕ НА ЦЬОМУ ВОНА НЕ СТАВИТЬ КРАПКУ

«Чим би діти не бавилися, аби не плакали», — радіють батьки, коли їхні чада вигадують собі забавки і не заважають справам дорослих. Діти українських знаменитостей — не винятки з цього правила. Але своє дозвілля вони часто проводять у колі не менш відомих людей, приміром, популярних українських художників — Іллі Чичкана, Маші Шубіної, Кирила Проценка, Арсена Савадова та інших. Так, протягом тижня митці писали картини разом із зірковими дітьми: Аліною Гросу, Крістіною Литовченко, Іллею Осадчим, Євгенією Пономарьовою, Анею Борисюк та іншими (всього понад 30 дітей). Але робили вони це не просто так, а щоб виставити творіння на благодійний аукціон, і вилучені кошти передати обдарованим дітям із малозабезпечених родин та дітям-сиротам.

Нещодавно у галереї KyivFineArt відкрилася виставка робіт художників та дітей «Буріме», у рамках якої і пройшов аукціон, який зібрав 360 тисяч гривень (майже 72 тисячі доларів). Виставка триватиме до 25 квітня, і лише після її закриття картини потраплять до приватних колекцій.

Незважаючи на те, що художники допомагали дітям у написанні картин, на більшості з них видно сліди дитячої руки. Мало того, вони залишили на полотнах свої підписи, як справжні художники: 5-річна Оксана Пінчук — на картині з мобільним телефоном, Крістіна Литовченко — на узбережжі океану, Аня Борисюк — на полотні з кішечкою, а Ілля Поліщук та Ярослав Франчук на картинах з улюбленими мультгероями — Сімпсонами. Подивитися на дитячі шедеври прийшло чимало знаменитостей, більшість із них — батьки винуватців події: Ольга Сумська та Віталій Борисюк, Тетяна Рамус, Катя Осадча, Ігор Суркіс, Влада Литовченко (до речі, співорганізатор проекту).

Як запевнила власниця галереї KyivFineArt та організатор проекту Тетяна Франчук, саме діти обирали, як саме втілити задум картини у життя. Спочатку маленькі учасники проекту витягували папірці із темами майбутніх картин: сонце, небо, море тощо, а потім взялися за роботу.

— Проект «Буріме» — це мікс дорослої практичності та дитячої безпосередності, у результаті чого з’явилися роботи з незвичайним поглядом на буденні речі, — зауважила Тетяна Франчук. — До речі, назва проекту вибрана не випадково. Буріме — це давня літературна гра, суть якої — складати вірші на задані теми. Оскільки можна задавати не тільки рими, а й поняття, створювати не лише вірші, а й зображення, ми вирішили пофантазувати на тему буріме у живописі.

За словами Тетяни Франчук, учасники проекту днювали й ночували в галереї, аби вчасно закінчити роботу. Результат наполегливої праці вийшов цікавий та оригінальний — героями дитячо-дорослих картин стали персонажі з мультфільмів, веселі хмаринки, кораблики на морі, літачки у небі й навіть обручки. До речі, у «Буріме» брали участь діти віком від 4 до 14 років, тож, можливо, хтось із старших дівчаток відобразив на картині своє бачення весілля.

— Кожен з учасників малював так, як уміє, а дехто взяв у руки пензлик вперше у житті, — ділиться враженнями від участі у проекті 8-річний Гліб Оверчук, син Ірини Білик. — Предмет своєї картини — телевізор — я придумав разом з художником Кирилом Проценком. А щодо аукціону, то мені не важливо, за скільки продали картину, і не тільки мою, головне, щоб їх розкупили.

І бажання Гліба було почуте: усі дитячі творіння пішли з молотка. Найдорожче — за 10 тисяч доларів — була продана спільна робота Яни Суркіс та Максима Мамсикова (стартова ціна лотів становила 1 тисячу доларів). До речі, власником картини став Ігор Суркіс. А відомому бізнесмену Ігорю Воронову так сподобалися шедеври дітей, що він придбав відразу 11 картин. В цілому, задоволення від виставки та аукціону отримали всі його учасники, а значить — впоралися із завданням на «відмінно».

Інна ФІЛІПЕНКО, «День». Фото Марiї МАСИЧ
Газета: 
Рубрика: