У регіонах маніпулюють з виплатами на дітей
Як стало відомо, у низці регіонів жінки, які народили другу дитину, отримують виплати, як на першу, в тому випадку, якщо між дітьми різниця в віці перевищує 10 років. У коментарі кореспонденту «Лігабізнесінформ» міністр праці та соціальної політики Людмила Денисова заявила, що такий підхід до виплат суперечить чинному законодавству.
За її словами, різниця у віці — рік, два чи 10—15 років — значення не має. «Якщо це її діти, і вона має свідоцтво про те, що в неї є перша дитина, вона повинна отримувати виплату в зв’язку з тим, що в неї народилася друга дитина», — наголосила міністр, додавши, що не має значення, чи народилася перша дитина після 1 квітня 2005 року, коли набрав чинності закон про виплати при народженні дитини, чи до того. «Якщо дитина живе з матір’ю, а не є на утриманні в іншої людини, то це не має жодного значення», — сказала вона.
Нагадаємо, з метою своєчасного призначення та виплати допомоги при народженні дитини 22 лютого 2008 року Кабінет Міністрів ухвалив постанову «Питання призначення та виплати допомоги сім’ям з дітьми». Допомога при народженні дитини, яка народилася після 31 грудня 2007 року, надається в розмірі 12240 грн. — на першу дитину, 25000 грн. — на другу, 50000 грн. — на третю та наступних дітей.
Азовське море на грані загибелі
Кримська республіканська Асоціація «Екологія і cвіт» (КРАЕС) направила звернення до генерального прокурора України та міністра охорони навколишнього природного середовища України, в якому закликає вжити рішучих заходів для збереження екосистеми Азовського моря, повідомляє АМІ «Новини-Україна». Екологи констатують, що екосистема Азовського моря перебуває під загрозою зникнення через безперервне варварське знищення рибних запасів. «Основним браконьєрським методом, який завдає найбільшої шкоди морським екосистемам, є донне тралення. Воно небезпечне тим, що при такому способі відлову риби знищуються також і всі придонні житла риб та інших гідробіонтів, знищуються молюски-фільтратори — основа кормової бази безлічі риб, у тому числі й осетрових. Окрім того, мул, який піднявся, розноситься на десятки кілометрів і різко зменшує прозорість води», — говориться в зверненні.
За даними КРАЕС, зараз тут працює декілька десятків промислових суден, що застосовують усі типи тралів. Вони мають дозволи на роботу кільцевими неводами і обмежену кількість вилову. Внаслідок подібних дій не лише знищуються запаси риби, але й ліквідуються традиційні місця годування й нересту. Окрім того, перспективи збереження підводних лук ускладнюються ще й тим, що після катастрофи, яка сталася нещодавно в Керченській протоці, донна трава прийняла на себе велику кількість мазуту, який витік, а потім її було викинуто на берег. Ситуація зайшла дуже далеко, і сьогодні врятувати Азовське море, рибу і промисел можуть лише радикальні рішення.
Київський зоопарк запрошує меценатів
До 100-річного ювілею Київського зоопарку залишилося менше року, і всім бажаючим пропонується поповнити список меценатів своїм ім’ям. Програма «Візьми опіку над твариною» дає можливість усім бажаючим — як приватним особам, так і підприємствам чи організаціям — взяти безпосередню участь у житті улюблених тварин і зоопарку взагалі, реалізовувавши своє бажання допомогти тваринам. Як повідомили «Лігабізнесінформ» у прес-службі Київського зоопарку, опікунам пропонується допомогти зоопарку в поліпшенні умов утримання тварин, створенні різноманітності та збагаченні умов їхнього утримання, будівництві нових вольєрів, поліпшенні харчування та ветеринарного обслуговування мешканців зоопарку. Відповідно до внеску в допомогу зоопарку, опікуни зможуть розміщувати інформаційні таблички опікуна на вольєрах, інформацію на сайті зоопарку, отримають можливість дати імена новонародженим тваринам (також новопридбаним — у разі придбання за свої кошти), розміщувати свій логотип на друкованій і сувенірній продукції зоопарку, проводити дні народження опікуваної тварини, просвітницькі та розважальні акції на її підтримку, мати річний абонемент на безкоштовний вхід до зоопарку тощо.
Київський зоологічний парк є зоопарком загальнодержавного значення. Це природоохоронна, науково-дослідна та культурно-освітня організація, що належить до комунальної власності територіальної громади м. Києва. Створено зоопарк 1909 року на гроші київських меценатів, і з перших днів свого існування він утримувався на добровільні пожертвування. Серед меценатів зоопарку були відомий підприємець А. Терещенко, власник заповідника «Асканія-Нова» Ф. Фальцфейн, архітектор В. Городецький, живописець С. Святославський, графиня М. Броцька, цар Микола II.
Українці довели, що квіти ростуть і на місячному ґрунті
Фахівці української академії наук (НАН України) Наталія Козировська та Ірина Заєць зуміли виростити на безжиттєвому місячному ґрунті чорнобривці, повідомляє «Кореспондент». Учені в якості місячного ґрунту взяли перемелений мінерал анортозит, що має всі властивості безжиттєвого ґрунту на Місяці, і є зовсім несприятливим ґрунтом для вирощування рослин. У такому ґрунті, представленому в чистому вигляді, квіти виживали дуже погано. Однак після того, як українські фахівці додали в нього певні бактерії — рослини ожили й навіть зацвіли. За словами вчених, бактерії переробляли магматичну породу, поставляючи квітам необхідні елементи, наприклад, калій. Експеримент українських учених був представлений фахівцям на генеральній асамблеї Європейського геофізичного союзу (European Geoscіences Unіon General Assembly), що проходить зараз у Відні. За словами Бернарда Фоїнга, старшого вченого Європейського центру космічних досліджень і технологій (ESTEC), немає жодних причин, з яких технологія українських учених не могла б принести плоди й на Місяці.