Стадіон до фіналу Євро-2012 підготують китайці
Реконструкцію Національного спортивного комплексу «Олімпійський» у Києві буде проводити китайська компанія Archasia Design Group Limited, повідомила прес-служба Міністерства у справах молоді, сім’ї та спорту. Проект, запропонований китайською компанією, підтримали 21 з 24 членів журі конкурсу з визначення кращої проектної пропозиції по реконструкції НСК «Олімпійський». Перед цим журі відібрало 15 проектних пропозицій вітчизняних та іноземних компаній, у тому числі з Австрії, Великої Британії, Німеччини й Тайваню, але кращими в результаті стали китайські будівельники, які також підписали контракт iз Російською Федерацією на зведення Олімпійського парку до Олімпіади 2014 року в Сочі.
Українські вантажівки стають популярними і на батьківщині
Єдиний в Україні виробник великовантажних автомобілів — холдингова компанія «АвтоКрАЗ» (Кременчук Полтавської обл.) у січні-березні 2008 року збільшила випуск автомобілів (із врахуванням машинокомплектів) на 20% у порівнянні з аналогічним періодом 2007 року — до 1209 одиниць. Як повідомила прес-служба компанії у понеділок, у загальному обсязі випуску автомобілів частка самоскидів становила 44,9%, загального призначення — 42,1%, тягачів — 13%. Частка автомобілів КрАЗ, укомплектованих двигунами Євро 2, становила 84%. У прес-службі зазначили, що поставки автомобілів українським споживачам у першому кварталі поточного року зросли у 2,3 рази в порівнянні з аналогічним показником 2007 року, а частка цих поставок у загальному об’ємі реалізації досягла 43%. У першому кварталі поточного року «АвтоКрАЗ» збільшив реалізацію запасних частин до автомобілів КрАЗ на 60% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року — до 12,9 мільйона гривень, при цьому через фірмовий торговий центр у Кременчуці — найбільший в СНД по роздрібному продажу запчастин до КрАЗів, продано запчастин на 2,1 мільйона гривень.
Бетон для власних потреб
Будівельна компанія «Фірма «Т.М.М.» введе в експлуатацію у першому кварталі 2009 року у Вишневому Київської області завод iз виробництва товарного бетону та залізобетонних виробів потужністю до 20 тисяч кубічних метрів продукції на місяць, повідомили в компанії. Як зазначається на офіційному веб-сайті компанії, загальна сума інвестицій в реалізацію проекту складає більше ніж 6 мільйонів доларів. «Більше половини всієї продукції, яка буде випускатися на заводі, буде використано для реалізації будівельних проектів компанії «Т.М.М.», — зазначено в повідомленні. Згідно з інформацією, «Т.М.М.» уклала контракт на поставку технологічного обладнання для будівництва даного заводу з компанією «Швінг Штеттер» (Німеччина) та «Ленінською кузнею» (Київ). Площа ділянки, взятої в оренду під будівництво заводу, становить 4,37 гектара.
Креветки подорожчають
Підвищення курсу євро спровокувало подорожчання морепродуктів на 10-15%... Зі слів виконавчого директора компанії «Агама-Трейд» В’ячеслава Хорева, підвищення курсу євро провокує вітчизняних постачальників морепродуктів глибокої заморозки до перегляду своїх цін. «Уже зараз ми прогнозуємо, що в квітні-травні ціни на основні морепродукти, які поставляються — креветки — можуть збільшитися на 10-15%» — сказав Хорев. Він підкреслив: «Більшість якісних креветок закуповують у зоні євро, і зараз компаніям стає не вигідно реалізовувати продукт без урахування курсової різниці... Не виключено, що північна креветка, як найбільш масовий продукт, може бути замінена на азіатську, яка реалізовується в доларовій зоні». Зараз, зі слів Хорева, багато великих компаній-постачальників шукають можливість зміни «географії» продуктів, які поставляються, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ , «День».
У Івано-Франківську будуть виробляти пральні машини
Компанія Whirlpool запускає виробництво пральних машин в Україні. Тепер машини випускаються на Iвано-франківському заводі «Українська побутова техніка», виробничі потужності якого належать італійському концерну Antonio Merloni SPA. Зі слів керівника відділу маркетингу представництва Whirlpool в Україні Ярослава Сорокопуда, інвестуючи у місцеве виробництво, компанія ставить стратегічні цілі покриття, передусім українського ринку, а також ринків країн СНД. «Ми вважаємо український ринок одним iз найбільш пріоритетних, а також прагнемо запропонувати вітчизняному споживачу свою продукцію за привабливою ціною. Локальне виробництво дозволить переглянути ціни на продукцію у порівнянні з імпортованими моделями... Нас очікує важка конкурентна боротьба та правильне управління портфелем продукції, що нараховує більше ніж 150 найменувань в Україні. Розпочавши одними з перших розвивати вітчизняне виробництво, ми отримали значну конкурентну перевагу на ринку», — підсумував Ярослав Сорокопуд. У подальшому Whirlpool не виключає розширення модельного ряду, який буде виготовлятися в Україні, завдяки випуску повногабаритних пральних машин із збільшеними можливостями завантаження, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ , «День».