Президентська декларація про підготовку до Євро
Вчора у Варшаві президенти України та Польщі Віктор Ющенко та Лех Качинський підписали спільну Декларацію президентів щодо поглиблення двосторонньої взаємодії в підготовці до фіналу Євро-2012. Лех Качинський, зокрема, зазначив, що в організації фіналу чемпіонату необхідна тісніша співпраця між президентами та урядами Польщі та України, передусім у питанні розвитку інфраструктури доріг. В. Ющенко, зокрема, високо оцінив нещодавно підписану Міжурядову угоду про співпрацю в організації та проведенні цього заходу. Під час зустрічі Президент України передав польському главі запрошення взяти участь в засіданні Координаційної ради України з питань підготовки до фіналу чемпіонату, яке відбудеться у Львові 22 квітня. В. Ющенко також висловив задоволення активним розвитком двостороннього діалогу між нашими країнами, відзначивши, що тільки в березні 2008 року відбулася низка візитів на високому рівні. Глава Української держави також подякував Польщі за підтримку євроатлантичних прагнень України під час Бухарестського саміту, вказавши на ключову роль польської участі в переговорах при ухваленні Альянсом рішення щодо перспективи майбутнього членства України в НАТО.
Турки — за світську владу
Понад десять тисяч студентів і представників громадських організацій провели в Анкарі мітинг на підтримку світської системи влади в країні. З портретами засновника турецької республіки Кемаля Ататюрка і національними прапорами в руках демонстранти зібралися в будівлі уряду. Вони скандували гасла: «Ми — солдати Ататюрка», «Турецька молодь — за незалежну світську Туреччину». Обвинуваченого в намірах запровадити войовничу ісламізацію в університети, прем’єр-міністр Туреччини Таїп Ердоган заявив, що принципи світської влади, завойовані ще в 20 х роках, закладені вконституції за волею парламенту і при підтримці нації. «Сьогодні більшість населення країни підтримує світську систему влади, тому немає причин бояться того, що світськість у Туреччині буде ліквідовано», — зазначив Ердоган, лідер правлячої проісламської Партії справедливості та розвитку, що набрала на останніх виборах 47% голосів виборців. «Сьогодні не існує причин, щоб провести референдум щодо світської системи».
Очищення від корупції по-болгарському
Міністр внутрішніх справ Болгарії Румен Петков, якого звинувачують у зв’язках з мафією, подав у відставку. Цю заяву було зроблено після того, як протягом доби в Софії було скоєно два гучних вбивства. Прем’єр Сергій Станішев прийняв відставку міністра, назвавши його рішення «нормальним, логічним і гідним». Парламентська комісія, розслідуючи порушення в міністерстві, дійшла висновку, що високопоставлені працівники МВС постачали конфіденційну інформацію наркомафії. Після цього опозиція зажадала відставки Петкова. Крім того, в парламенті Болгарії було проведене голосування про винесення вотуму недовіри урядові, але більшість депутатів проголосувало проти такої ухвали. Румен Петков спочатку відмовився подавати у відставку і був підтриманий правлячою соціалістичною партією, до якої належить. Раніше в березні 2008 року за підозрою в зв’язках із мафією було заарештовано колишнього головного секретаря болгарського МВС Ілію Ілієва і заступника начальника департаменту поліції для боротьби з організованою злочинністю Івана Іванова.
ПАРЄ дасть оцінку Голодомору в Україні
Під час відкриття весняної сесії Парламентської асамблеї Ради Європи була підтримана запропонована українською делегацією ініціатива розгляду в Асамблеї резолюції про Голодомор 30 х років вУкраїні. Зокрема, в проект резолюції під назвою «Про необхідність міжнародного засудження Голодомору в Україні 1932—1933 рр.» розглядає голод 30 х років в Україні «як сплановану акцію, метою якоїбуло фізичне знищення противників репресивного режиму за національною ознакою». Характерно, що російська сторона також подала власний проект резолюції, де передбачалося вшанувати пам’ять постраждалих від голоду всіх національностей. Російська пропозиція розглядатиметься на засіданні Бюро в п’ятницю. Раніше голова Верховної Ради Арсеній Яценюк закликав Україну та Росію виступити зі спільною заявою щодо Голодомору 1932—1933 років. Нагадаємо, що 28 листопада 2006 року Верховна Рада України ухвалила президентський закон про Голодомор, що визнавав його актом геноциду українського народу. Про визнання Голодомору заявили 19 країн.