Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

8 квітня, 2008 - 00:00

Українки не цінять декретну відпустку

У декретній відпустці українкам тепер не сидиться. А найпереконаніші кар’єристки й трудоголіки виходять на роботу через тиждень після народження малюка, пише «Кореспондент». Багато українок укорочують декретну відпустку. У компанії мобільного зв’язку life:) 16% співробітниць, в яких з’явилися діти, повертаються на роботу до виповнення дитині шести місяців, ще 20% — до року. У компанії «Крафт Фудз Україна» більшість співробітниць виходять з декрету вже через чотири місяці. Тільки до цих пір компанії виплачують декретні. Про скорочення терміну декретної відпустки останнім часом загалом в Україні говорить й Ірина Курило, керівник відділу проблем якості демографічних процесів Інституту соціології та демографії. Проте вона зізнається, що досліджень на цю тему немає. Демограф переконана, що жінки змушені так вчиняти переважно через небажання псувати кар’єру, вибудувати яку їм було непросто. Для деяких активних жінок тривала відпустка для догляду за дитиною може перетворитися в справжнє покарання, вважають психологи. На думку Тетяни Гаврилової, психотерапевта Центру психології сім’ї «Лелека», досить часто «мама наступає на горло власній пісні, коли сидить удома» весь термін декрету. Оптимальний час, який мати повинна провести з дитиною, на думку експертів, — три місяці. При цьому рідна бабуся або хороша няня якщо не замінять матір, то доглянуть за малюком не гірше.

Дитячий хор «Артеку» встановить світовий рекорд

8 травня найбільший дитячий непрофесійний хор, що складається з 800 дітей — учасників весняної зміни в Міжнародному дитячому центрі «Артек» (Велика Ялта, Крим), збирається встановити світовий рекорд. Як повідомили в прес-службі центру, під керівництвом автора проекту «Музичний табір» Констанції Фортунатто (США) діти виконають пісні чотирма мовами. Виступ супроводжуватиметься акомпанементом на декількох музичних інструментах. «Фортунатто впевнена, що в кожної дитини можна відкрити талант до музики. Її унікальна авторська методика дозволяє протягом тижня навчити дітей, що не мають спеціальної музичної підготовки, співати в хорі та грати на музичних інструментах — скрипці, арфі, гітарі, сопілці та інших», — зазначили в «Артеку». Заявка про реєстрацію світового музичного рекорду буде подана в Книгу рекордів Гіннесcа. Вперше проект «Музичний табір» був апробований в «Артеку» в травні минулого року. Хор з 400 осіб виконував класичні твори і духовну музику українською, російською, англійською мовами та латиною.

Столичне метро стане більш технологічним

2008 року в столичній підземці завершиться встановлення автоматизованої системи проходу пасажирів із використанням безконтактних карток. Буде створена телекомунікаційна система передачі технологічних даних на базі волоконно-оптичного кабелю та корпоративна комп’ютерна мережа для працівників метрополітену, а чотири станційні пости будуть повністю автоматизовані та обладнані відеоспостереженням, розповів у інтерв’ю газеті «Хрещатик» головний інженер КП «Київський метрополітен» Володимир Зель. Крім того, планується вдосконалити централізовані системи охоронної та пожежної сигналізації, системи доступу до службових приміщень, забезпечити контроль з боку МВС, СБУ, МНС, керівництва метрополітену та міста. В. Зель також повідомив, що підземка планує залучити до співпраці іноземні компанії. «Зокрема, представники південнокорейської корпорації, одного зі світових лідерів вагонобудування, ознайомили нас зі своїми можливостями і новим рухомим складом. Японська, чеська та французька компанії також запропонували цікаві високотехнологічні конструкції вагонів. Відомі австрійське та німецьке підприємства ознайомили з виробництвом і умовами експлуатації тонельних ескалаторів у метрополітенах Праги, Гамбурга. Їхні ескалатори мають більш естетичний вигляд, плавніше та тихiше рухається сходове полотно, менші зазори між рухомими та нерухомими частинами, є економнішими в експлуатації. Німецька, польська, італійська фірми пропонують свої напрацювання для шляхового господарства», — резюмував головний інженер «Київського метрополітену». Нагадаємо, перші станції «Київського метрополітену» було відкрито 1960 року. За 47 років у Києві побудовано три лінії метро протяжністю 56,5 км, на якому розташовано 45 станцій. Пасажиропотік метрополітену складає близько 2,3 млн. осіб на добу. До 2012 року в Києві планується відкрити 20 нових станцій метро. Як результат, протяжність ліній підземної залізниці збільшиться на 20 км.

Шведські археологи знайшли скарби вікінгів

Унікальний скарб срібних монет епохи вікінгів знайшли в околицях стокгольмського аеропорту Арланду археологи Шведської національної служби у справах культурної спадщини. Про це повідомляє «Радіо «Свобода». «Ми проводили розкопки поховання залізної доби, і біля самого краю могили несподівано наштовхнулися на маленьку монету. Нам навіть спершу здалося, що це старовинний шведський 5-еровик, але ні — це була древня арабська монета. Ми були не на жарт спантеличені, оскільки аж ніяк не очікували знайти тут таке — адже датування поховання на тисячу років перевищує вік самої знахідки», — розповіла шведський археолог Луїза Еванні. На думку фахівців, знайдений скарб зі 472 срібних монет є найбільшим за весь період розкопок на території Швеції. Унікальність нинішньої археологічної знахідки полягає не лише в її розмірах, але й у тому, що здебільшого вона складається з грошей близькосхідного походження. Монети, багато з яких потрапили до Скандинавії з Багдаду та Дамаску, належать до 500—840 років нашої ери. Вони пролежали в землі близько 1 тис. 200 років. Шведські археологи зазначають також, що перша шведська монета була карбована лише через 1,5 століття після того, як було зарито знайдені в районі Арланду скарби вікінгів.

Газета: 
Рубрика: