Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

22 березня, 2008 - 00:00

І в Молдові прем’єром стане жінка. Уперше

Президент Молдови Володимир Воронін учора підписав указ про призначення 52-річної Зінаїди Гречаної на пост прем’єр- міністра країни. Голова парламенту Маріан Лупу заявив, що в найближчі дні парламент призначить дату розгляду програми діяльності уряду і номінального складу кабінету міністрів, який представить З. Гречана. Він нагадав, що, згідно з Конституцією, для цього відведено не більше 15 днів. Гречана стане першою в історії Молдови жінкою на цьому посту. Її кандидатура спочатку вважалася найбільш вірогідною на пост прем’єр-міністра. Вона стала віце-прем’єром чотири роки тому, до цього була міністром фінансів. Усе життя пропрацювавши в міністерстві фінансів, Гречана піднялася від рядового працівника до міністра. Нагадаємо, що Василь Тарлєв, який очолював молдовський уряд з 2001 року, напередодні заявив про свою відставку. Згідно із законодавством Молдови, це означає відставку всього уряду.

Серед росіян падає підтримка незалежності самопроголошених республік

33% становить кількість росіян, які виступають за підтримку Росією незалежності самопроголошених республік на пострадянському просторі. Про це свідчать результати опитування, проведеного ВЦДГД. Два роки тому, згідно з дослідженнями соціологів, кількість прихильників визнання незалежності самопроголошених республік становила 40%. При вирішенні питань, що стосуються визнання незалежності, потрібен диференційований підхід, вважають 34% опитаних (за останні два роки цей показник фактично не змінився). На думку 21% респондентів, світова спільнота має послуговуватися в подібних ситуаціях принципом територіальної цілісності держав, недопущення сепаратизму. Приблизно стільки ж опитаних (19%) вважають, що слід спиратися на принцип права народів на самовизначення, державну незалежність цих невизнаних утворень. За даними соціологів, у Південному федеральному окрузі за право народів на самовизначення висловлюються 31% (в інших округах рідше — 12—22%); при цьому в Південному окрузі найнижча підтримка принципу територіальної цілісності (13%, в інших округах 17—32%).

У Греції ухвалено непопулярний пенсійний закон

Грецький парламент проголосував учора за закон, що вносить серйозні зміни до пенсійної системи країни і який викликав різке неприйняття в суспільстві. Згідно із законом для жінок пенсійний вік буде підвищено з 62 до 65 років. Достроковий вихід на пенсію дозволятиметься за наявності трудового стажу не менше аніж 37 років, у той час як зараз жінка з неповнолітньою дитиною може вийти на пенсію в 50 років, маючи трудовий стаж лише 15 років. Як компенсацію жінкам надаватиметься десятимісячна відпустка для догляду за дитиною, в той час як раніше на «декретну» відпустку виділялося лише чотири місяці. Працівників, які захочуть вийти на пенсію раніше терміну, «штрафуватимуть» шестивідсотковим скороченням пенсії за кожен недопрацьований рік. За закон проголосувала фракція правлячої правоцентристської партії «Нова Демократія», що має в своєму розпорядженні більшість у 151 голос у парламенті країни. Чотири опозиційні партії були проти. Розгляд закону став приводом для безпрецедентної хвилі страйків, які фактично паралізували життя країни протягом останнього тижня. У середу було проведено 24-годинний загальнонаціональний страйк, цілий ряд профспілок страйкували й у четвер. У центрі Афін в останні два дні відбувалися сутички між поліцією та демонстрантами.

Газета: 
Рубрика: