На календарі весна. Багато хто зайнятий з’ясуванням питання, які кольори стануть фаворитами сезону і які кольори міцно входять в моду? Як підібрати на основі кольору модну річ, яка буде вам пасувати?
Правильно підібраний колір волосся й відповідна колірна гама відіграють важливу роль у створенні іміджу загалом. А скільки зайвих років своїй володарці може додати костюм невідповідного кольору !
Що ж означає «ваша колірна гама»? Чому людині підходять лише певні кольори? Як їх знайти? Для відповіді на це запитання важливо точно визначити ваш природний колорит і кольоротип. Спробуймо розібратися.
Природний колорит лежить у основі природної колірної гами людини і визначає кольори і відтінки тіла (шкіри, очей, волосся), які в переважній більшості випадків прекрасно поєднуються один із одним, пише pravda.ru. Колорит може бути світлим і темним (глибоким). Є кольори, які особливо пасують. У них ви здаєтеся свіжіше, енергійніше і молодше. В інших кольорах ви виглядаєте втомленою і блідою, а шкіра набуває хворобливого синюватого, червоного або сіро-жовтого відтінку.
Згідно з теорією пір року, всі люди діляться на чотири колірнi типи за порами року: весна, літо, осінь і зима. Найбільш поширеним є метод визначення кольоротипу, який базується на простому твердженні: існують три основнi кольори — жовтий, червоний, синій і три ахроматичнi — чорний, білий, сірий. Всі інші кольори є лише відтінками та комбінаціями чи похідними цих кольорів. При цьому важливо враховувати такий поділ:
— Комбінації, в яких домінують червоний і жовтий підтони, сприймаються як «теплі».
— Комбінації з великою часткою синього підтону відчуваються як «холодні».
— Комбінації сірого, білого і чорного вважаються «нейтральними».
Але лише комбінації. Кожний із цих кольорів окремо відіграє свою особливу смислову та символічну роль.
Згідно з тією ж теорією пір року, співвідношення теплих і холодних барв у природі змінюється від однієї пори року до іншої: теплі (весна) — холодні (літо) — теплі (осінь) — холодні (зима). Цей поділ пов’язано лише зі зміною колірної палітри природи в ту чи іншу пору року: навесні, наприклад, особливо багато фарб на основі жовтого, а влітку, навпаки, багато блакитного і попелястих відтінків кольорів, начебто «вигорілих» від спеки;
восени панують яскраві, теплі червонувато-жовті, вохристі тони;
взимку кольори знову стають холодними (синій—блакитний, чорний—сірий—білий), але виявляються в більш ясних і виразних відтінках і контрастних поєднаннях.
Всі відтінки одної пори року на основі жовтого, червоного чи синього кольорів (і їхнiх відтінків) добре поєднуються. Це й є основою тієї дивовижної колірної гармонії природи у всі пори року.
Гармонійне поєднання кольоротипу людини (одягу, кольору волосся та косметики) будується за таким же принципом.
Існують чотири групи кольоротипів: двi групи, які базуються на переважаючих жовто-червоних тонах (теплі кольори) і двi групи — на основі синього кольору (холодні кольори). Як розрізнюються два теплi та два холоднi кольоротипи?
Для теплих основними відтінками є: жовтий — для весняних відтінків і червоний — для осінніх. Фарби весняного типу більш веселі та яскраві, а осінні більш важкі, «землисті» й насичені.
Літні відтінки, засновані на блакитному, більш приглушені, легкі, розмиті в порівнянні із зимовими відтінками на тій же блакитній основі.
Всі відтінки, які належать до палітри однієї пори року, добре поєднуються один із одним і допускають різні комбінації між собою. Але якщо так, то червоний і жовтий відтінки повинні бути тільки у весняній і осінній палітрах, а вся літня і вся зимова палітри, навпаки, повинні складатися з синіх тонів. Проте сині відтінки є в колірних палітрах усіх пір року, а червоно-жовті відтінки — в палітрах літа і зими. У чому ж річ? Відповідь дуже проста: до теплого кольоротипу пасує практично будь-який теплий відтінок і, навпаки, до холодного — будь-який холодний.
Кожному кольоротипу підійдуть і більш ніжні, світлі відтінки і більш яскраві, темні тони. Весняний кольоротип із яскраво вираженими золотими тонами шкіри та волосся цілком може використати світлі відтінки осінньої палітри в одязі та косметиці. І навпаки: ніжному, світлошкірому осінньому типові можуть пасувати багато які з м’яких, приглушених тонів весняної палітри. Щось схоже відбувається і в літнього типу з більш темним колоритом, якому дуже пасують ніжні відтінки зимової палітри.
І — як виняток із правил — яскраво виражений зимовий тип із сильним контрастом між світлою шкірою, темним волоссям і блакитним кольором очей може скористатися пожвавленими відтінками весняної палітри.
Що ж робити, якщо всупереч всім ознакам вам все ж таки важко визначити — чи ваша це «пора року» і вам важко вибрати відповідну косметику, одяг? Чи вам здається, що ви належите до змішаного кольоротипу? Тоді зверніться до фахівця. Самодіяльність у цьому випадку може обернутися розчаруванням і навіть зайвими фінансовими витратами.