Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Що робити з нелегалами?

В Україні ініціюють створення Державної міграційної служби
13 лютого, 2008 - 00:00

Державні структури, які займаються проблемою регулювання міграційних процесів в Україні й, зокрема, В Києві, найбільше наразі переймаються тим, як чинити із затриманими нелегальними мігрантами після введення в дію закону про реадмісію.

«Оскільки переважна більшість нелегалів, які потрапляють в Європу через Україну, прибувають до нас із Російської Федерації, то підписання такої угоди з ЄС (без залучення до цієї справи Росії) може вже через декілька років перетворити Україну на імміграційний «відстійник». Принаймні таку позицію я відстоював, коли очолював Державний комітет у справах національностей та міграції у 2005—2007 роках», — заявив заступник голови КМДА, голова Координаційної ради Сергій Рудик.

Тепер, якщо у викритого в Європі нелегала буде знайдено будь-яке підтвердження його перебування в Україні (це може буди чек із супермаркету, український товар або усні свідчення), він буде депортований в нашу країну. А Україна, в свою чергу, не зможе відправити його далі — у ту ж саму Росію.

Фахівці стверджують, що взяти під контроль нелегальну міграцію допоможе нещодавно створений план першочергових заходів по врегулюванню міграційної ситуації, зокрема, у Києві. Як йдеться в офіційному документі, в ньому «передбачено запровадження механізму введення квот на трудову та іншу міграцію іноземців в Києві; створення пункту для тимчасового розміщення нелегалів, введення імміграційних квот для столиці; посилення відповідальності юридичних та фізичних осіб за поселення в готелях, гуртожитках, квартирах іноземців, які не мають законних підстав для перебування у столиці».

Проблема в тому, що, хоча багато міністерств здійснюють певну діяльність у міграційній сфері, їхня робота є нескоординованою. «Вже сьогодні зрозуміло, що одними зусиллями правоохоронних органів та місцевої влади проблему незаконної міграції не вирішити», — заявляє прес-служба КМДА. Тому всі члени Координаційної ради (представники КМДА, МВС, міського центру зайнятості, управління юстиції, держкомітету національностей та релігій, прикордонники) ухвалили звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з проханням максимально прискорити процес утворення Державної міграційної служби та внести відповідні доповнення у нормативно-правові акти.

ДОВІДКА «Дня»: Торік у Києві за порушення міграційного законодавства України до адміністративної відповідальності притягнуто понад 9,9 тис. іноземців, 294 посадові особи підприємств, установ та організацій, 1103 громадянина України. Виявлено та затримано майже 2,3 тис. незаконних мігрантів, з яких 191 особа перебувала у складі 17 організованих груп.

Оксана МИКОЛЮК, «День»
Газета: 
Рубрика: