Заборону знято
Міністерство економіки України почало видачу ліцензій на експорт зернових згідно з розподіленими тиждень тому квотами в розмірі 1,2 мільйона тонн. Нагадаємо, що Україна з початку поточного маркетингового року (липень-2007/червень-2008) практично припинила відвантаження зерна на зовнішні ринки через введення урядом квотування зернового експорту. Уряд країни з 1 липня 2007 року встановив квоти, зокрема, на експорт зерна в об’ємі 12 тисяч тонн, які учасники ринку кваліфікували як заборонні. У листопаді минулого року Кабмін вирішив продовжити дію цих квот до кінця року, а з 1 січня по 31 березня 2008 року дозволити експорт 1,2 мільйона тонн зерна. Ці квоти було розподілено 4 лютого між 163 компаніями. Проте українська зернова асоціація ними не задоволена і просить уряд збільшити квоти до сумарного розміру поданих заявок (2,9 млн. тонн).
Вигідна покупка
Понад 75% акцій ВАТ «Європейський банк розвитку і заощаджень» придбав ПриватБанк. «При цьому з метою прискорення реструктуризації ЄБРЗ і активізації його роботи Національний банк України виділив банку довгостроковий стабілізаційний кредит у розмірі 200 мільйонів гривень», — вказується у прес-релізі ПриватБанку. Цікаво, що Нацбанк ледве не довів ЄБРЗ до банкрутства, відмовивши йому в ліцензії на роботу з пенсіонерами, внаслідок чого банк втратив дуже багатьох клієнтів. Чи була це акція продуманою? Раніше власники ЄБРЗ планували продаж понад 50% акцій кредитно-фінансової установи компанії Dubai Financial Group (Об’єднані Арабські Емірати) та міжнародної інвестиційної компанії Sabre Capital Worldwide (Велика Британія).
Супермаркети ростуть як гриби
ТОВ «ЕКО» відкрило в технічному режимі супермаркет «ЕКО- маркет» у Миколаєві, який став четвертим супермаркетом мережі в місті та 44-м — в Україні. Торгова площа супермаркету становила 1200 квадратних метрів, асортимент — 25 тисяч найменувань продукції. У поточному році компанія планує відкрити 20 супермаркетів торговою площею 32,4 тисячі квадратних метрів, довівши їхню кількість до 62. Крім того, «ЕКО» планує 2008 року відкрити два торгові центри: в Полтаві та Вінниці.
Причина скорочення виробництва вантажних вагонів — дефіцит лиття
У січні на 9% порівняно з січнем 2007 року знизив виробництво вантажних вагонів Крюковський вагонобудівний завод. Це пов’язано з дефіцитом лиття. «Керівництво заводу сьогодні вживає екстрених заходів для укладення додаткових контрактів на придбання комплектуючих. Підприємство працює над тим, щоб перейти до виробництва вагонного візка власного виробництва, що дозволить у подальшому бути незалежним від постачальників лиття», — зазначають у прес-службі заводу.
«Мотор Січ» не припинить поставок газогенераторів до Росії
Прес-служба ВАТ «Мотор Січ» офіційно спростовує інформацію про припинення поставок газогенераторів до Росії й посилається на слова голови ради директорів підприємства В’ячеслава Богуслаєва. «Я ніколи не робив заяв про припинення поставок газогенераторів для вертолітних двигунів до Росії, — заявив він. — Безумовне продовження виконання угоди є основою взаємовигідної співпраці між нашими країнами. Дружба та кооперація — ось що завжди проповідує «Мотор Січ». На думку Богуслаєва, наказ, підписаний 22 січня 2008 року міністром промисловості й енергетики РФ Віктором Христенком про організацію в Росії серійного виробництва двигунів ТВ3-117 і ВК-2500, є порушенням угоди між урядом РФ та урядом України про співпрацю в галузі розробки, виробництва, поставок і експлуатації авіаційної техніки.