Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

7 лютого, 2008 - 00:00

В «Укртелекомі» за державою залишиться блокуючий пакет

Уряд України затвердив план розміщення акцій ВАТ «Укртелеком», який передбачає продаж на конкурсі із використанням відкритості пропозиції ціни за принципом аукціону контрольного пакету у розмірі 67,79% акцій і закріплення у держвласності блокуючого пакету у розмірі 25%+1 акція, повідомив заступник голови Фонду державного майна (ФДМ) Дмитро Парфененко. «Виставлені раніше на біржу пакети акцій загальним розміром до 5% статутного капіталу з продажу знімаються та консолідуються у пакет для продажу на конкурсі», — сказав він учора журналістам після розглядання цього питання на засіданні Кабінету Міністрів. За даними фондової біржі ПФТС, до кінця дня 5 лютого курс акцій «Укртелекому» становив 1,04 грн./акція, хоч раніше ФДМ намагався продавати їх на біржі за ціною 1,15 гривні, з урахуванням якої початкова вартість 67,79% акцій «Укртелекому» становила б 14,6 мільярда гривень.

Пролонгацію договору зупинено: чекають дій уряду

Дочірня компанія НАК «Нафтогаз України» «Укртрансгаз», що обслуговує систему магістральних газопроводів і підземних сховищ газу України, припинила процес пролонгації на 2008 рік договору з ЗАТ «УкрГаз-Енерго» на транспортування природного газу контрагентам газового трейдеру. «Ми зараз припинили процес продовження договору на 2008 рік із «УкрГаз-Енерго»... Але для того, щоб уже остаточно це рішення було прийняте, потрібно щоб уряд ухвалив нову редакцію порядку забезпечення споживачів газом або доповнення до нього, яке врегулювало б цю ситуацію», — сказав голова ради директорів «Укртрансгазу» Ярослав Марчук журналістам у Києві.

«Плюси» продані. Дорого

Компанія Central European Media Enterprises Ltd. (CME) сьогодні офіційно оголосила про те, що викупляє 30% акцій каналу «1+1» у його міноритарних українських власників — Олександра Роднянського та Бориса Фуксмана, з якими компанія прийшла до згоди. У повідомленні CME говориться, що компанія вже є власником 60% акцій «1+1». По завершенні операції СМЕ володітиме 90% акцій і матиме право придбати решту 10%. Операцію з придбання акцій планують завершити до кінця другого кварталу 2008 року, після отримання необхідних дозволів. «30%-вий пакет, придбаний СМЕ, включатиме опціон Коломойського, — йдеться у прес-релізі СМЕ. — Повна сума, яка буде виплачена СМЕ за 30%-вий актив, становитиме $219,6 мільйона. Фуксман і Олександр Роднянський повинні отримати $79,6 мільйона. Коломойський отримає компенсацію грошима або акціями СМЕ». Після завершення операції Фуксман і Роднянський матимуть право продати 10% акцій компанії СМЕ. У перший рік вартість активу становитиме $95,4 мільйона, у другій — $102,3 мільйона, а по завершенню цього періоду — за результатами незалежної оцінки при мінімальній вартості — $109,1 мільйона.

Зарплата, як у металургів...

До кінця 2008 року ВАТ «Азовмаш» (Маріуполь, Донецької обл.) збирається довести середню заробітну плату працівників підприємства орієнтовно до 2,5 тисяч гривень (наразі — близько 1,76 тисяч гривень), повідомив президент ВАТ Олександр Савчук. За його словами, з 1 лютого вже зросла зарплата деяких категорій працівників, до 1 квітня планується зростання середньої по підприємству заробітної плати до 2 тисяч гривень. «Є перекоси, ми їх зараз усуваємо, тому що деяким підіймаємо на 25—30%, деяким — на 5%, деяким — на 10%, але завдання поставлено, щоб рівень зарплати на «Азовмаші» був не нижчим, ніж на металургійних підприємствах», — зазначив Савчук. Крім того, він повідомив про плани «Азовмашу» 2008 року збільшити обсяг виробництва на 25%. Експорт продукції становитиме 70% загальних обсягів продажу, додав президент підприємства.

Кредитоспроможна планета

Незалежне рейтингове агентство «Кредит-Рейтинг» оголосило про привласнення довгострокового кредитного рейтингу uaА (попередній) запланованому випуску іменних процентних облігацій (серії A, B) ЗАТ «ПЛАНЕТА-БУД» (м. Київ) на суму 100 мільйонів гривень терміном звертання до 5 років. Основним напрямом компанії є інвестиційно-будівельна діяльність. У цей час ЗАТ «ПЛАНЕТА-БУД» реалізовує ряд будівельних проектів у м. Києві та Київській області. У ході аналізу агентство використало фінансову звітність ЗАТ «ПЛАНЕТА-БУД» за 2002— 2006 рр. і дев’ять місяців 2007 р., а також внутрішню інформацію, надану емітентом у ході рейтингового процесу. Як зазначає агентство, позичальник і його окремий борговий інструмент із рейтингом uaА характеризується високою кредитоспроможністю у порівнянні з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами. Рівень кредитоспроможності чутливий до впливу несприятливих комерційних, фінансових і економічних умов. Серед чинників, які підтримують рівень кредитного рейтингу, агентство наводить дані, зокрема, про те, що група «ПЛАНЕТА», куди входить і ЗАТ «ПЛАНЕТА-БУД», протягом 2003—2006 рр. і дев’яти місяців 2007 р. за договорами підряду та генпідряду надала послуги на суму понад 1,5 мільярда гривень, а також наявність у власності цієї групи виробничих потужностей і структурних підрозділів, що дозволяє обслуговувати будівельний процес практично на всіх його стадіях і частково забезпечувати будівництво матеріалами власного виробництва. Але, мабуть, головне, що в емітента вже сформований пакет замовлень до 2010 року кошторисною вартістю понад 2,5 мільярда гривень.

«Ігристе» подорожчало

Із 1 лютого один із найбільших виробників шампанського в Україні ЗАТ «Артемовський завод шампанських вин «Артемівськ Вайнері» (Artyomovsk Winery, Донецька обл.) підвищило відпускні ціни на продукцію на 4%. Згідно з повідомленням підприємства, основними причинами перегляду цін є, зокрема, підвищення вартості сировини й енергоносіїв. У 2007 році завод збільшив виробництво на 10% у порівнянні з 2006 роком — майже до 13 мільйонів пляшок.

Газета: 
Рубрика: