З 13 по 18 січня об’єднана опозиція проведе у Тбілісі грандіозну акцію протесту. Її мета — вимога перегляду результатів голосування на президентських виборах.
Опозиціонери обіцяють, що здатні вивести на вулицю не менше 200 тисяч осіб. Дату мітингу обрано невипадково. По-перше, 13 січня ЦВК оприлюднить офіційні дані щодо підсумків голосування. До того ж, за прогнозами синоптиків до кінця тижня відступлять сильні за грузинськими мірками морози —8— 10 градусів.
Найбільш рішуче настроєні представники опозиції не стали чекати 13 числа й оголосили голодування біля будівлі державного телебачення. Переможений кандидат Леван Гачечіладзе назвав голодування «смертельним». «Саакашвілі може фізично знищити мене, але я не перестану боротися, — заявив у розмові з нами Гачечіладзе. — Влада безсовісно використала адміністративний ресурс: давила на ЗМІ, залякувала виборців, і врешті, сфальсифікувала результати голосування. Ми зобов’язані захистити наші голоси. Поверніть нам їх!» За даними опозиції, Саакашвілі набрав не 52, а 41%. Інші 9% — «украдено у народу».
Наразі аналітики гадають, як розвиватимуться події. Не виключено, що претензії опозиції перейдуть у площину судових позовів і розглядів. Але є й інший, менш прийнятний для влади варіант, — вулична стихія. У такому випадку ніхто не візьметься передбачити хід подій.
Напруження пристрастей не впало і після виступу Михайла Саакашвілі, який заявив, що простягає руку дружби і своїм прибічникам, і тим, хто голосував проти нього. «Не буде жодних політичних репресій. Ми співпрацюватимемо з опозицією і сформуємо разом із нею коаліційний уряд», — пообіцяв Саакашвілі. Противники Саакашвілі вважають цю обіцянку «жалюгідною подачкою». На їхню думку вихід із кризи полягає у повторному підрахунку голосів на паритетних основах.
Проте влада Грузії прихильно настроєна не до всіх опозиціонерів. Генпрокуратура офіційно пред’явила обвинувачення одному з кандидатів у президенти Бадрі Патаркацишвілі. Йому інкримінується змова з метою повалення влади, підготовка замаху на особу, яка займає політичну посаду, і підготовку теракту.
Нагадаємо, що 25 грудня прокуратура Грузії оприлюднила аудіозапис розмови Патаркацишвілі з начальником Надзвичайного оперативного департаменту МВС Іраклієм Кодуа. Олігарх умовляв Кодуа взяти участь в ескалації ситуації у країні й арешті міністра МВС Вано Мерабішвілі. Сам Патаркацишвілі не став заперечувати факт переговорів із Кодуа і заявив, що зустрічався з ним «для уникнення застосування сили проти учасників мирних акцій протесту після президентських виборів».
Зараз Патаркацишвілі перебуває у Лондоні й заперечує всі обвинувачення. Цікаво, що на захист олігарха-втікача виступила ЦВК Грузії. Голова комісії Леван Тархнішвілі нагадав прокуратурі, що як і будь-який інший кандидат у президенти, Патаркацишвілі має імунітет недоторканості. «Він поширюється доти, доки ЦВК не оприлюднить остаточні офіційні підсумки виборів. Тобто до 13 січня», — підкреслив пан Тархнішвілі.
Не сидять склавши руки і прибічники Патаркацишвілі у Тбілісі. Вони створюють нову політичну партію — «Об’єднана націонал-демократична партія Грузії». Головою партії обрано п’ятикратну чемпіонку світу з шахів Нонну Гапріндашвілі. Передбачається, що Патаркацишвілі стане почесним головою партії.