Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Цунамі» накрило контрабандистів. Але — не всіх

6 грудня, 2007 - 00:00

У Службі безпеки України наголошують, що контрабандна діяльність набула загрозливих для економіки України форм. «Ми дійшли висновку, що в державі функціонує чітка схема незаконного переміщення через кордон товарно-матеріальних цінностей», — сказав заступник глави СБУ, керівник Головного управління боротьби з корупцією і контрабандою Тиберій Дурдинець на брифінгу у Києві, повідомляє Інтерфакс-Україна. Т. Дурдинець наголосив, що таким чином держава зазнає збитків на мільярди гривень. «Ця контрабандна діяльність набула загрозливих для економіки України форм», — сказав він, додавши, що причиною великого поширення контрабанди є корумпованість тих чиновників, які уповноважені здійснювати контроль за перевезенням товарів.

Заступник глави СБУ зазначив, що основними каналами надходження контрабанди є 18 морських портів, і близько 70% ввезення є незаконним ввезенням товарів. За його словами, більше всього контрабандного ввезення в Одеському, Іллічівському і Південному портах. Т. Дурдинець підкреслив, що ряд суб’єктів, які не побажали належним чином оформляти документи на товари в морських портах, ввели для контрабандного переміщення в дію залізничний і автомобільний транспорт, тому СБУ зараз проводить другий етап спецоперації, який охопив і сухопутні кордони України.

За два тижні проведення спецоперації «Цунамі», за словами Т. Дурдинця, порушено більше 20 кримінальних справ за ст. 201 Кримінального кодексу України (незаконне переміщення товарів), за цей же період порушено 5 кримінальних справ проти співробітників митниць.

Спецслужба розкрила низку каналів і механізмів контрабандного ввезення товарів. Говорячи про схеми контрабандного ввезення, він зазначив, що існує так звана сіра схема із заниженням вартості товару і так звана чорна схема, коли фактично суб’єкти підприємництва ухиляються від митних платежів. «Цифри говорять про існування корупції... щонайменше — про халатне ставлення митників», — наголосив він.

Т. Дурдинець нагадав, що метою проведення спецоперації «Цунамі» є поновлення легального механізму ввезення товарів, «а не нарощування кримінального переслідування». «Цунамі» діятиме доти, поки не буде наведено порядку», — додав він. Загальний економічний ефект операції «Цунамі» під час перевірки законності митного оформлення за станом на 4 грудня становив близько 32 млн. 182 тис. грн.

Газета: 
Рубрика: