Завершився всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт в галузі телекомунікацій.
Щоб збудувати успішну кар’єру, треба бути не лише старанним, але й амбіційним та наполегливим. У цьому абсолютно переконані 10 студентів, які стали переможцями конкурсу, проведеного компанією «Київстар» у рамках соціальної ініціативи «Для людей, для країни». Участь у конкурсі — це не лише можливість для студентів поділитися своїми ідеями, але й шанс пробити дорогу у широкий світ і, зокрема, знайти хороше місце роботи.
Організатори конкурсу запросили до участі студентів дев’яти провідних технічних вищих навчальних закладів України, які навчаються за спеціальністю «Телекомунікація» (пов’язана з розвитком мобільного зв’язку). Зараз ця спеціальність стає дедалі популярнішою, оскільки послугами мобільного зв’язку користується кожен другий українець. Щоб зацікавити людину стати абонентом тієї чи іншої мережі, треба мати в запасі цікаві пропозиції — систему тарифних знижок, можливість виграти бонуси тощо. Дехто з учасників конкурсу міркував саме над цими питаннями.
За словами організаторів конкурсу, особливою популярністю серед студентів користувалися такі теми, як конфіденційність і захист у мережах GSM, перспективи розвитку мобільного зв’язку, стратегія лідера на висококонкурентному ринку як основна стратегія успіху. В цілому у конкурсі взяло участь понад 120 осіб, а найактивнішими були студенти Національного університету «Львівська політехніка» та Харківського національного університету радіоелектроніки.
— У своїй роботі я запропонував варіант підвищення конфіденційності розмов по мобільному, — розповів студент «Львівської політехніки» Михайло Козярик. — Для цього треба розробити пристрій для шифровки розмов на основі ескреблеру. Використання цієї ідеї наразі є актуальним питанням, оскільки все частіше мобільні оператори міркують над захистом своїх абонентів від прослуховування їхніх розмов.
Серед інших студентських пропозицій журі конкурсу сподобалася ідея використання контактної антени для роботи рухомих об’єктів у мережі мобільної системи, шляхи ефективного використання транспортної мережі між комунікаторами для збільшення прибутку мобільних компаній, пропозиції створити додаткові послуги мобільного зв’язку та інше.
Оскільки роботи студентів є їхньою інтелектуальною власністю, наразі втілити всі задуми в життя неможливо: студентські роботи ще потребують доопрацювання та вдосконалення. І хоча участь у конкурсі — це лише перший крок до перетворення ідей в дійсність, студенти сподіваються, що їм вдасться досягти поставленої мети.
— Пропозиції для розвитку мобільного зв’язку — це індивідуальний погляд кожного учасника на розвиток телекомунікації у сучасних ринкових умовах, — зауважив один з переможців, студент Донецького національного технічного університету Максим Соловйов. — Наші роботи далекі від наукового відкриття, але вони містять оригінальну наукову точку зору, що має право на існування.
До закінчення ВНЗ студентам-переможцям залишилося не так багато часу — менше ніж півтора року (більшість із них навчаються на четвертому курсі). Вже нині їм властиві лідерські якості та амбіційність, вони не бояться будувати грандіозні плани на майбутнє і докладають максимум зусиль для досягнення своїх цілей.