Компанія «Хенкель Баутехнiк (Україна)» відкрила свій четвертий у нашій країні й 19 й в Європі завод із виробництва будівельних сумішей. Цього разу нового роботодавця отримало місто Цюрупинськ Херсонської області.
У вересні минулого року сюди прибув інвестор і здивував місцевих жителів тим, як швидко (усього за 11 місяців) виріс на місці старого підприємства, що вже не працювало, новий завод. За словами німецьких інвесторів, він найсучасніший у компанії Хенкель у Центральній і Східній Європі.
«Завод у Цюрупинську — найбільш механізований і автоматизований серед усіх наших підприємств в Європі, — розповідає його директор Віктор Криворука. — У ньому використані найновіші розробки німецьких, польських, італійських виробників. Була спеціально підібрана техніка для випуску продуктів автоматизованою лінією». За словами директора, підприємство відрізняється від інших аналогічних заводів Хенкель тим, що «людський чинник у виробництві практично виключено — все контролює центральний комп’ютер».
Інвестиції в будівництво й оснащення нового заводу, а також у створення лабораторії контролю якості становили 8,5 мільйона євро. «Із відкриттям другої лінії сумарні інвестиції виростуть майже до 10 мільйонів євро. Кожного року надходять нові інвестиції в діючі підприємства. У нас уже є заводи, сумарні інвестиції в які складають близько 15 мільйонів євро», — розповідає Соха. Потужність нового заводу — 150 тисяч тонн продукції на рік. А проект передбачає можливість подальшого зростання потужностей. «На початку наступного року ми плануємо ввести в експлуатацію нову лінію й довести потужності підприємства до 200 тисяч тонн на рік. В асортимент входитиме понад 50 найменувань різних будівельних сумішей», — зазначає генеральний директор. У цехах ми бачимо тестові випуски продукції. Завод пройшов внутрішній екологічний аудит концерну Henkel, обов’язковий для всіх його нових підприємств, а тому не було проблем під час експертизи в органах екологічного контролю і санітарно-епідеміологічного нагляду України.
«На сьогодні будівництво — найдинамічніший ринок і ми раді, що створюючи додаткові потужності, ми можемо покрити зростаючий попит на нашу продукцію. Ми впевнені, що новий завод істотно збільшить обсяги нашого продажу», — зауважив Володимир Соха. «Україна є найбільшим виробничим підрозділом у структурі концерну в Центральній і Східній Європі. Український ринок — один із ринків, що найбільше розвивається і, на мій погляд, навіть динамічніший, ніж російський», — зазначив віце-президент підрозділу клейких сумішей концерну Henkel у Центральній і Східній Європі Херманн Дайцер. Соха стверджує, що вироблена в Україні продукція зазвичай майже на 50% дешевша, ніж імпортні аналоги, але при цьому наголошує, що «проблема лише в постійно зростаючих цінах на сировину, в тому числі й на бетон, що негативно впливає на собівартість — тільки за цей рік вартість цементу виросла на 95% у порівнянні з минулим роком».
Для жителів Цюрупинська прихід інвестора — це подія, оскільки з’явилася можливість отримати кваліфіковану роботу. Особливо це стосується молоді, яка живе в цьому невеликому містечку. «Завод забезпечить роботою понад сто осіб — жителів Цюрупинська», — обіцяє Соха. Він додає, «що з розвитком виробництва і введенням нових технічних ліній, загальна кількість працівників виросте до 150 осіб». Їхня зарплата становитиме приблизно 1500 гривень. Крім того, працівникам буде надано низку соціальних пільг. Їх безкоштовно привозитимуть на роботу й навіть забезпечать їжею.
Приємно, що плани компанії не закінчуються Цюрупинськом. «Ми вже придбали землю і цього року почнеться будівництво п’ятого нашого заводу, але вже на заході України, — повідомив Соха. — Таким чином ми покриваємо практично всю країну, що дасть нам можливість скоротити витрати на транспортування й помітно знизити собівартість наших продуктів».
Голова Цюрупинської районної держадміністрації Володимир Лєнь підкреслює, що прихід інвестора дуже важливий, оскільки це, по-перше, — робочі місця, а по-друге, наповнення бюджету, а значить можливість виконати низку соціальних програм. На підтвердження цих слів, Соха зауважує: «Гадаю, ми будемо одним із бюджетоутворюючих підприємств у цьому регіоні». До цього можна додати, що вже й сьогодні нове підприємство прагне бути соціально відповідальним. Під час урочистого відкриття заводу компанія передала меру міста чек на 30 тисяч гривень. Ці кошти призначені для дитячих будинків і шкіл.