Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

18 жовтня, 2007 - 00:00

Балуєвський не побачив нічого нового у пропозиції США щодо ПРО

Начальник генерального штабу Юрій Балуєвський заявив, що він не побачив нічого нового у пропозиціях, які держсекретар США Кондолізза Райс і міністр оборони Роберт Гейтс представили російським колегам на переговорах у форматі «2+2» з урегулювання проблеми ПРО. Генерал армії вважає, що в Росії на сьогоднішній день немає необхідності терміново виходити з Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності, хоча ракети подібного класу потрібні Росії. Він також повідомив, що російські стратегічні бомбардувальники продовжать патрулювання у віддалених районах світу. «Те, що ми робимо сьогодні, здійснюючи повітряне патрулювання над нейтральними водами в нейтральному повітряному просторі, є дійовою формою підготовки нашої Дальньої авіації», — наголосив начальник Генштабу.

Бі-Бі-Сі готується до масових звільнень

Учора генеральний директор Бі-Бі-Сі Марк Томпсон представив опікунській раді корпорації план її розвитку на найближчі роки. Очікується, що адміністрація заявить про намір звільнити до 2,8 тис. співробітників, щоб залатати величезну діру у бюджеті. Керівництво Британської мовної корпорації повідомляє, що протягом найближчих шести років Бі-Бі-Сі буде вимушена скоротити свої витрати на два млрд. фунтів (близько чотирьох млрд. доларів). Це сталося через те, що уряд Великої Британії знизив розмір спеціального збору, який сплачують усі жителі країни, що мають телевізори. До 2012 року вартість «телевізійної ліцензії», за рахунок якої існує Бі-Бі-Сі, буде збільшена до 151 фунта на рік (близько 302 доларів), що з урахуванням інфляції навіть менше, ніж зараз. У четвер адміністрація збирається офіційно проінформувати про свої плани співробітників Бі-Бі-Сі, після чого ситуація обговорюватиметься профспілками. Очікується, що найболісніше скорочення вдарять по підрозділу Бі-Бі-Сі, який займається виробництвом тематичних телепередач, таких як Planet Earth і Top Gear. Передбачається, що Всесвітня служба Бі-Бі- Сі, частиною якої є Російська й Українська служби, від скорочень не постраждає: вона фінансується за рахунок прямого гранта міністерства закордонних справ Великої Британії й не залежить від розміру «телевізійної ліцензії».

Іран назвав умови підписання договорів з Каспію

Іран не буде підписувати договори з Каспію, доки максимально не забезпечить свої національні інтереси у цьому регіоні, заявив учора в ефірі іранського ТБ заступник міністра закордонних справ Ісламської Республіки, спецпредставник президента з питань Каспію Мехді Сафарі. «Ми докладемо всіх зусиль з метою максимально забезпечити інтереси Ірану на Каспійському морі. І поки не будуть враховуватися національні інтереси Ірану на Каспії, ми не будемо брати жодних зобов’язань і підписувати угоди», — сказав іранський дипломат. За його словами, Тегеран не дозволить будь-кому зачіпати його права. «Ми переконані, що лише консенсус між всіма п’ятьма прикаспійськими урядами має законну силу. Двох- або трьохсторонні домовленості ні в якому разі не можуть слугувати критерієм для визначення правового статусу Каспію, не мають легітимності з точки зору міжнародного права», — підкреслив Сафарі.

Далай-лама отримав «Золоту медаль конгресу»

Лідер тибетських буддистів Далай-лама XIV учора був нагороджений вищою державною нагородою США — «Золотою медаллю конгресу». Урочисте нагородження проходило у приміщенні Капітолію у Вашингтоні у присутності президента Джорджа Буша, членів уряду та представників конгресу. У минулому Медаль конгресу США була присуджена Уінстону Черчиллю, Нельсону Манделі, Матері Терезі, Папі Римському й іншим відомим фігурам із різних країн світу. У Пекіні ця подія вже викликала негативну реакцію: у країні, де Далай-ламу вважають сепаратистом, який прагне відокремити Тибет від Китаю, нагородження було названо «грубим втручанням у внутрішні справи Китаю». Нагадаємо, що напередодні ввечері Буш провів за закритими дверима приватну зустріч із Далай-ламою, який розповів Бушу про ситуацію в Тибеті та подякував президенту США за те, що він «висловив свою стурбованість у зв’язку з Тибетом». МЗС Китаю відреагувало негайно. За словами голови міністерства закордонних справ Вана Цзечі, від США потрібно скасування «надзвичайно неправильних заходів».

Туркменська власність продається іноземним інвесторам

Президент Туркменістану Гурбангулі Бердімухамедов підписав закон, який дозволяє іноземним інвесторам купувати власність у республіці. «Іноземні інвестори мають право здійснювати інвестиції у формах часткової участі в підприємствах Туркменістану, створення підприємств, що цілковито належать іноземним інвесторам, або придбання працюючих підприємств, придбання рухомого й нерухомого майна», — говориться в законі. Купувати власність у Туркменії іноземні інвестори можуть як самостійно, так і за участі фізичних і юридичних осіб — резидентів республіки.

Газета: 
Рубрика: