У Брюссель прилетіли шаровари для «Manneken Pis»
Днями до Брюсселя доставили українське національне вбрання, в яке 24 серпня — на День незалежності України — одягнуть бельгійську скульптуру «Manneken Pis» («Хлопчик, який пісяє»).
Українське вбрання для «Manneken Pis» виготовила дизайнер, завідувач сектора вишивки Музею українського народного декоративного мистецтва Валентина Тищенко. За основу була взята історична реконструкція козацького одягу ХVII—ХVIII століття. Вбрання складається з білої лляної сорочки, вишитої білим по білому, шовкових синіх шароварів, червоного пояса, хутряної шапки-смушки, червоних сап’янових чобіток та шкіряної «калитки» (мішечок для грошей). Єдиним відхиленням від історичної традиції є те, що організатори акції в Брюсселі відмовилися від козацької люльки та кисета з тютюном. Зроблено це було свідомо, в цілях пропаганди здорового образу життя, повідомляє UNIAN.
Українське вбрання для «Manneken Pis» передадуть спеціальній комісії, яка надасть висновки про історичну та культурно-мистецьку цінність вбрання. 23 серпня відбудеться неофіційне примірювання українського вбрання на скульптуру «Manneken Pis». 24 серпня у Брюсселі об 11.00 за місцевим часом «Manneken Pis» буде одягнений в українське національне вбрання.
ДОВІДКА «Дня»: «Manneken Pis» — це фонтанчик у вигляді 60-сантиметрової фігурки хлопчика, який пісяє. Скульптура встановлена в кутовій ніші на перетині двох вузьких вулиць в історичному центрі Брюсселя. Скульптура була створена у 1619 році бельгійським скульптором Дюкенуа. Перше вбрання «хлопчику» подарував правитель Баварії Макисимілiан-Еммануїл у 1698 році. З тих пір у «хлопчика» накопичилося близько 800 різних строїв — від одягу Санта-Клауса до національних костюмів різних країн і спортивної форми.
Діти інтернету
Одна молода китайська пара намагалася назвати свою новонароджену дитину «@» (це позначення використовується в адресах електронної пошти), повідомив заступник директора Держкомітету КНР з китайської мови Лі Юймін, пишуть РІА «Новости». Китайська мова використовує ієрогліфічну систему письма, при якій записується не звучання слова, а його значення, поняття. Тому, теоретично, для імені можна використати будь-який знак, проте на практиці в Китаї діють правила, що обмежують вживання деяких символів як імені. Зокрема, заборонено використовувати цифри або знаки іноземної мови. Лі Юймін розповів, що батько дитини пояснював вибір знака @ як ім’я для дитини тим, що транскрипція його вимови англійською (яка використовується як запозичення і в китайській мові) — «ет» (at), є абревіатурою китайського словосполучення «ой та» (ai ta, «люблю його»). Чиновник також розказав, що 60 мільйонів китайців носять імена, що складаються з надзвичайно рідко вживаних ієрогліфів, що створює проблеми для державних органів і використання в документах.
Макака та мобілки
Вихованець нижньогородського зоопарку «Лімпопо» — японська макака на кличку Самурай — відбирає у відвідувачів мобільні телефони, на які вони намагаються сфотографувати мавпяче сімейство, повідомив РІА «Новости» заст. директора зоопарку Олександр Давидов. За його словами, Самурай примудрився заволодіти вже десятьма мобільниками, деякі з яких — досить дорогі моделі.
«На огорожі біля вольєра, де живуть Самурай, його подруга і син, висить оголошення з текстом: «Шановні родичі, телефони, фотоапарати і відеокамери вважаємо своєю власністю, відбираємо і ламаємо! Будьте уважні!» — проте відвідувачі, мабуть, не здогадуються, кому адресоване це послання, і продовжують просовувати телефони через огорожі, щоб зробити фотографію екзотичних для середньої смуги тварин», — сказав Давидов. Він зазначив, що в цих випадках заповзятливий Самурай не губиться, а чіпкою лапкою вихоплює з рук телефони й ховається зі здобиччю у вольєрі, де ретельно вивчає і куштує техніку на смак. Частину вкрадених Самураєм телефонів повернули власникам в робочому стані, але пару апаратів довелося здати в ремонт.
Японська макака — представник групи сніжних мавп, має червону шкіру і густе темно-сіре хутро, мешкає в Японії і стійко переносить суворі сніжні зими. Макаки спілкуються одна з одною за допомогою звуків, жестів і міміки. У них чудово розвинені спостережливість і здібність до наслідування. У неволі можуть жити до 30 років.
Зоопарк «Лімпопо» — єдиний приватний зоопарк Росії і один з найбільших у Нижньому Новгороді, працює з 2003 року. Зараз колекція зоопарку нараховує 69 видів тварин — всього 303 екземпляри, в тому числі ссавців — 30 видів, птахiв — 39 видів.