Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Режисуємо завтрашній день

50% українців бачать своє майбутнє в райдужних тонах
22 серпня, 2007 - 00:00

Карти бувають різні за призначенням — гральні, географічні тощо. Але до цього часу ніхто не чув і не користувався картою майбутнього. Саме така карта створена компанією «Київстар» після завершення другого етапу програми «Спілкування заради майбутнього» та згідно із результатами соціологічного дослідження «Бачення свого майбутнього населення України», яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС). Основними складовими цієї карти стали ставлення громадян до сім’ї та дітей, здоров’я, матеріальних благ, кар’єри, а також — спілкування та порозуміння, рішучість, освіта та культура.

— Наше дослідження охопило великі та середні міста з населенням до 100 тисяч людей в усіх регіонах України, — розповів директор з консалтингу КМІС Дмитро Кракович. — На основі зібраних даних ми встановили, що більше 50% українців бачать своє майбутнє позитивним. Але більшість українців недалекоглядні, оскільки 32% опитаних під поняттям «моє майбутнє» розуміє завтрашній день. Результати дослідження наштовхують нас задуматися над тим, що чимало наших громадян бояться відірватися від родини, оскільки 65% респондентів називає своїм майбутнім саме сім’ю.

Як розповіли експерти, у ході дослідження вони цікавилися й тим, що заважає українцям будувати життя в позитивному ключі. З’ясувалося, що на заваді щастя стоять невисокі доходи та складні житлові умови. Але, як свідчать результати дослідження, більша частина українців — аж 60% — готові докласти максимум зусиль для написання свого неповторного сценарію майбутнього.

І більшість опитаних погодилася з тим, що досягти неймовірних висот та успіхів неможливо без спілкування та розуміння один одного. 29% опитаних зізналися, спілкування для них — це задоволення і відпочинок, а 30% — що це обмін інформацією. Тішить те, що 68% українців розуміє важливість спілкування в житті: вони стверджують, що почуватимуться без спілкування жахливо і їм буде важко жити. Разом з тим трохи більше 40% опитаних стверджують, що без спілкування їм буде жити важко, але цю біду вони якось переживуть. Загалом же кожен українець на спілкування витрачає 7 годин і 20 хвилин на добу. В рамках цього проекту ще більш яскравим та цікавим в інформативному плані став телепроект «Твоє майбутнє» (про його початок «День» інформував читачів у попередніх випусках).

— Аналогічний проект був на нашому каналі десять років тому — «Нас 52 мільйони», — розповів телеведучий Юрій Макаров. — На жаль, після цього проекту у нас поменшало оптимізму, бо нас вже стало 46 мільйонів. Тому даний проект «Твоє майбутнє» став новим диханням і для каналу, і для глядачів. Адже замислитися над своїм майбутнім і поділитися мріями з усією країною — це важливий і потрібний у житті крок. Впродовж проекту на адресу нашого каналу надійшло близько 100 тисяч листів. Така активність стала для нас сюрпризом. З цієї купи ми висмикнули 62 найрепрезентативніших і на їх основі змонтували телеролики. За рейтинговими показниками їх переглянуло 25 мільйонів українців. Отже проект став помітним, а українці показали, що вони згодні накреслювати своє майбутнє індивідуально, а не колективно, і в позитивному ключі.. Також в рамках проекту його організатори провели п’ять «мозкових штурмів» (про деякі з них «День» також повідомляв) на тему бачення майбутнього. Ці дискусії були побудовані за західним форматом, коли до обговорення суспільно важливих тем долучаються лідери громадської думки. Завершити ж всю роботу планується феєричним шоу на Співочому полі 1 вересня.

— Оскільки будувати майбутнє треба за допомогою раціональних та емоційних методів, тому ми створили незабутнє видовище. Його мета — дати змогу кожному українцеві відчути важливість планування майбутнього, — розповів учасник проекту режисер та народний артист України Василь Вовкун. — Під відкритим небом на Співочому полі покажуть свою майстерність Національний симфонічний оркестр, Національна капела «Думка», солісти з України і Празької опери, балет під керівництвом московського балетмейстра та багато інших талановитих колективів. Крім того, ми подбали і про тих, кому не пощастить побувати на Співочому полі. Через деякий час запис цього дійства вийде у DVD-форматі, тож усі бажаючі зможуть долучитися до цього проекту. Основний месидж дослідників теми майбутнього такий: не слід зволікати із цим важливим питанням, чим раніше людина почне планувати свій завтрашній день, тим успішнішим і щасливішим він буде.

Інна ФІЛІПЕНКО
Газета: 
Рубрика: