НАК «Надра України», дочірнє підприємство НАК «Надра України» «Полтаванафтогазгеологія» і ВАТ «Укрнафта» підписали угоду про спільну діяльність із геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислову розробку Сахалінського нафтогазоконденсатного родовища (Краснокутський район Харківської області). У раніше укладений договір між ДП НАК «Надра України» «Полтаванафтогазгеологія» та НГВУ «Ахтирканафтогаз» ВАТ «Укрнафта» внесені відповідні доповнення та зміни.
Як повідомили УНІАН у прес-службі Міністерства охорони навколишнього природного середовища, в ході тривалих переговорів було досягнуто принципових домовленостей щодо суттєвих умов договірних відносин зі спільної діяльності на Сахалінському родовищі, які полягають у вдосконаленні механізму прийняття загальних рішень, прозорості ведення уповноваженим учасником (ВАТ «Укрнафта») спільних справ учасників договору та можливості впливати на ухвалення відповідних рішень через участь у вищому керівному органі спільної діяльності (Комітет з управління СД) на паритетних засадах.
Деталізовані механізм і порядок розподілу прибутку, отриманого від ведення спільної діяльності, який враховує інтереси та розміри капіталовкладень кожного з учасників.
Укладення цієї угоди значно поліпшить та прискорить геологічне вивчення Сахалінського родовища, оскільки всі учасники договору є спеціалізованими підприємствами у сфері надровикористання й, безумовно, об’єднання підприємствами виробничого потенціалу, матеріальної бази (інфраструктури) та наявної геологічної інформації, дозволить забезпечити упровадження в промислову експлуатацію найбільшого в Україні нафтогазоконденсатного родовища.
Нагадаємо, що 14 травня завершився термін дії ліцензії «Полтаванафтогазогеологія», яке є дочірнім підприємством НАК «Надра України», на користування нафтогазоносними надрами з метою геологічного вивчення, в тому числі на дослідно-промислову розробку Сахалінського нафтогазоконденсатного родовища. Через призупинене раніше державне фінансування, цим підприємством на умовах договорів про спільну діяльність були залучені до співпраці ряд інших підприємств, у тому числі ВАТ «Укрнафта», спільна діяльність з якою тривала більше чотирьох років.
Наприкінці квітня Мінприроди продовжило терміном на два роки «Полтаванафтогазогеології» відповідну ліцензію. Це викликало неоднозначну реакцію. На думку юристів і фахівців галузі, правомірність цього акту викликала великі сумніви. ВАТ «Укрнафта», як неодноразово писав «День», зверталося до уряду України із заявами про готовність забезпечити ефективне для держави використання надр Сахалінського нафтогазоконденсатного родовища та сплатити за ліцензію до Державного бюджету України не менш ніж 300 мільйонів гривень за попередньо проведені геологорозвідувальні роботи. Крім цього, компанія заявляла про готовність i надалі інвестувати значні власні кошти (протягом десяти років — близько 3 млрд. грн.) у розробку родовища, а також забезпечити впровадження новітніх технологічних процесів для збільшення здобичі вуглеводнів.