Паспорт Хічкока
На аукціоні в Беверлі Хілз (штат Каліфорнія) за $19,2 тисячі проданий паспорт легендарного кінорежисера Альфреда Хічкока, виданий йому в 50-х роках минулого століття. Як повідомили РІА «Новости», в аукціонному домі «Аукціони Джулієн», фінальна ціна цього лота більш ніж у два рази перевищила оцінну, яка становила $6 — 8 тисяч. У той же час, флакон із-під ліків, що належав королю рок-н-ролу Елвісу Преслі, вдалося продати всього за $2,64 тисячі (оцінна вартість — $2 — 4 тисячі), незважаючи на те, що цей лот привернув велику увагу потенційних покупців.
Наприклад, золотий пістолет «вальтер ППК» 80-го калібру, що належав Елвісу Преслі, пішов з молотка за $28,800 (оцінна вартість — $10 — 20 тисяч), а мікрофон, який співак використав під час знаменитого шоу «Луїзіана Хейрайд», — за $15 тисяч. А червона парасолька в білий горошок, з якою легендарна американська актриса Мерилін Монро позувала для фотозйомки на пляжі в 1942 році, була продана з аукціону в Беверлі Хілз (штат Каліфорнія) за $42 тисячі, повідомляють місцеві ЗМІ. Його придбав Вільям Дойл, фундатор Музею стилю в окрузі Кільдер (Ірландія).
Амазонка — найдовша ріка
Співробітники Бразильського інституту географії й статистики знайшли нову притоку Амазонки, яка виявилася набагато довшою попередніх. Як повідомив науковий керівник інституту в інтерв’ю бразильським ЗМІ, тепер Амазонка офіційно починається не на півночі Перу, як вважалося довгий час, а на півдні, у льодовику гори Місмі. Завдяки знову знайденій притоці, довжина ріки тепер становить 6800 км, що на 105 км довше за Ніл, пише lenta.ru, посилаючись на BBC. Нагадаємо, що Амазонка володіє ще й званням «найповноводніша ріка світу».
Полювання... в аеропорту
У міланському міжнародному аеропорту «Лінате» італійська поліція влаштувала грандіозне полювання на зайців, повідомили представники місцевої авіаційної влади. До цього полювання правоохоронні органи залучили також 200 добровольців, які звільняли зону аеродрому від нашестя звірят, пишуть РІА «Новости». За словами авіаційних працівників, зайці, що несподівано нагрянули на аеродром, не тільки представляли велику небезпеку для літаків, що заходять на посадку, але й постійно викликали помилкову тривогу в апаратури, що стежить за безпекою аеропорту.
Їстівна вакцина
Вчені факультету мікробіології та імунології Медичного інституту при Токійському університеті під керівництвом Томонорі Ночі перенесли гени (очевидно, кодуючі мембранні білки) збудника холери — бактерії Vibrio cholerae — у ДНК рису двох сортів: звичайного (Kitaake) і карликового (Hosetsu), пише «Комерційна біотехнологія». Піддослідних мишей поїли бовтанкою з розмішаної у воді рисової муки, внаслідок чого організми гризунів виробили антитіла до холерного вібріона. Що особливо важливо, у мишей виробився не тільки системний, але й місцевий імунітет: захисні антитіла в них утворилися й на слизовій оболонці травного тракту, що є важливою першою «лінією оборони» при кишкових інфекціях. Рис як джерело їстівної вакцини в цьому випадку має масу переваг. Холера особливо поширена в країнах Азії та Африки, в яких рис є основою раціону. У виробництві їстівна вакцина буде безпечною й недорогою і не потребує ні спеціальних умов для зберігання й транспортування, ні кваліфікованого медичного персоналу для вакцинації, що полегшить вакцинацію найпотребуючого її населення сільських районів бідних країн, повідомляє lenta.ru. Щоправда, оскільки при вариві рису білки денатурують, для вакцинації вчені мають намір використати таблетки або капсули. На думку авторів, рис є хорошою основою для розробки їстівних вакцин проти інших захворювань, що передаються через слизові оболонки, у тому числі, проти ВІЛ-інфекції.