Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Будмайданчики — під особливий нагляд

Поки ситуація з травматизмом не стабілізується
19 червня, 2007 - 00:00

Рівень травматизму на виробництві в Україні завжди був неналежний. Причиною тому — застаріле технічне обладнання, нехтування засобами безпеки, безвідповідальне ставлення керівництва до безпеки праці своїх працівників. Як повідомили «Дню» в Територіальному управлінні Державного комітету України з промислової безпеки та гірничого нагляду, охорони праці по Київській області, в цьому році кількість травмувань, зокрема, в цьому регіоні, на виробництві зросла особливо.

Так, якщо у 2006 році на виробництвах Київської області загинуло 49 осіб, то в поточному (лише за півроку) трапився аж 71 смертельний випадок. Особливо травматизм поширений на будівництвах: лише на будівельних майданчиках Київщини з початку року вже загинуло 19 чоловік — удвічі більше, ніж торік! До того ж, за даними Держкомстату, обсяги будівельно-монтажних робіт, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року у Києві зросли на 118%, а у Київській області — 108,6%.

Через таку тривожну тенденцію Держгірпромнагляд по Києву та Київській області з 18 червня запровадив в регіоні особливий режим державного нагляду за дотриманням техніки безпеки та системи охорони праці. Протягом місяця тут буде практикуватися посилений фаховий контроль за додержанням законодавчих та нормативно-правових актів з промислової безпеки, охорони праці підприємствами та організаціями. Як повідомили «Дню» в Держгірпромнагляді, спеціалісти оперативно реагуватимуть на аварії, нещасні випадки, в тому числі зі смертельними наслідками, а також працюватимуть над запобіганням нещасть.

За даними прес-служби цього відомства, 65% смертельних випадків трапилися на малих підприємствах приватної форми власності, а причиною смертей у 57% випадках було падіння людини з висоти. Винними в такій ситуації фахівці називають як роботодавців, так і робітників. Експерти встановили, що майже у кожному смертельному випадку та у випадку травмувань причиною нещастя стало те, що потерпіла людина порушила трудову та виробничу дисципліни, а також, що до роботи допустили працівників без попереднього навчання та перевірки знань з охорони праці й не провели інструктаж.

Важливо, що особливий режим державного нагляду запроваджується на невизначений термін. Держгірпромнагляд по Києву та Київській області його скасує лише тоді, коли ситуація з травматизмом в будівельній та інших галузях стабілізується. Тобто експерти перестануть виявляти грубі порушення техніки безпеки та до мінімуму знизиться травматизм.

Оксана МИКОЛЮК, «День»
Газета: 
Рубрика: