Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

23 травня, 2007 - 00:00

Захист від туристів

Влада Пекіну планує ввести обмеження на кількість туристів, що відвідує найзнаменитіші в китайській столиці туристичні об'єкти. Як заявив директор міського управління з культурної спадщини Шу Сяофен, міська влада щодня контролюватиме кількість відвідувачів і вживатиме заходи із захисту пам'ятників культури, повідомили РІА «Новости». Найзнаменитішими й привабливішими для туристів у Пекіні є палац «Гугуг» (колишнє імператорське Заборонене місто), Велика китайська стіна й Літній палац («Іхеюань»). У цей час майже всі пам'ятники культурної спадщини в Пекіні активно реставруються. До початку Олімпіади, яка стартує в Пекіні в серпні 2008 року, буде завершена реконструкція Храму Конфуція й розташованої поруч Імператорської школи (Гоцзицзянь). Усі туристичні визначні пам'ятки будуть обладнані знаками на китайській та англійській мовах.

Шабля Наполеона

На аукціоні в Фонтенбло буде продана шабля, яка була в Наполеона Бонапарта в день історичної битви французів з австрійцями біля Маренго. Лот оцінений в 1,2 — 1,5 мільйона євро. Про майбутні торги дому Osenat повідомляє lenta.ru із посиланням на газету El Pais.

Битва під Маренго, що відбулася 14 червня 1800 року, ледве не стала найбільшою поразкою французів від австрійців. Програвши ранкову битву, армія Наполеона виграла денну завдяки рятівному маневру маршала Дезе. Бонапарт вів свої війська в бій, розмахуючи шаблею, виставленою через 207 років на торги. Наполеон подарував шаблю молодшому брату Жерому, а той, у свою чергу, заповідав зброю своєму сину Віктору. Клинок дамаської сталі викуваний, ймовірно, у Золінгені. Інша робота була виконана у Версалі під керівництвом майстра Ніколя Ноеля Буте.

Рімейк «Розіграшу»?

Через 30 років після виходу фільму Володимира Меньшова «Розіграш» у режисера Андрія Кудіненка («Окупація. Містерії», «Кадетство») і продюсерів Павла Лунгіна та Ольги Васильєвої народилася ідея зняти фільм за мотивами цієї стрічки, перенісши дію картини в наш час. Разом із тим, нову картину не можна в повному розумінні назвати рімейком легендарної стрічки Меньшова, що запам'яталася багатьом піснями «Бабочки», «Когда уйдем со школьного двора», «Стрижи» у виконанні Дмитра Харатьяна. «Це не рімейк, а спроба сказати на ту саму тему, про ті самі проблеми в сучасній ситуації — про етичний вибір, про конфлікт між поколіннями», — розповів режисер РІА «Новостям». Нині проходить кастинг. У головній ролі Кудіненко хотів би зняти молодого сучасного музиканта. У ролі директора школи бачить Михайла Єфремова, а його сину запропонував зіграти одного з старшокласників. Із роллю вчителя фізкультури, на його погляд, блискавично впорався б Олександр Баширов.

Нагадаємо, в основі сюжету фільму Меньшова — конфлікт класу з учителькою. Учні заявили, що про контрольну роботу їх добра, але сувора й принципова вчителька не попереджала. Збрехали всі, крім однієї дівчинки, брехати не здатної. Після викриття учні почали стверджувати, що це був жарт, розіграш...

Газета: 
Рубрика: