Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

23 травня, 2007 - 00:00

Металурги проти нових тарифів

Дніпропетровське виробничо-господарське об’єднання «Металургпром» збирається оскаржувати введені Міністерством транспорту й зв’язку коефіцієнти до діючих тарифів на залізничні перевезення, що вступили в силу з 15 травня, які фактично збільшують плату за перевезення вантажів приблизно на 20% до кінця року. Повідомляючи про це, генеральний директор «Металургпрому» Василь Харахулах, зазначив: «Ці нововведення йдуть у розріз із тим, про що ми домовлялися на погоджувальній комісії. Так, ми домовилися про підвищення тарифів на 14,7% до кінця року, а буде 20,3%. Тому ми оскаржуватимемо таке підвищення і з паном Кінахом, і з Рудьковським, які повели себе непорядно». При цьому він розповів, що відповідний лист від об’єднання металургійних підприємств уже направлений в Кабінет Міністрів. У відділі тарифів Державної адміністрації залізничного транспорту України повідомили, що подорожчання торкнулося всіх видів вантажів, за винятком мінеральних добрив і темних нафтопродуктів.

Створено інвестиційний фонд. На островах...

Київська інвестиційна компанія «Драгон Капітал» завершила формування інвестиційного фонду Dragon-Ukrainian Properties & Development PLC (острів Мен) з метою інвестування в проекти комерційної й житлової нерухомості в Україні. «Акції фонду, створеного в лютому 2007 року, отримають лістинг на Альтернативному майданчику (AIM) Лондонської фондової біржі (LSE) і почнуть торгуватися з 1 червня», говориться в прес-релізі компанії. «Ринок нерухомості України бурхливо зростає, і проекти фонду забезпечать привабливий рівень прибутковості для акціонерів», — прокоментував підсумки розміщення керуючий директор «Драгон Капітал» і член ради директорів фонду Томаш Фіала. Він додав, що це найбільше українське IPO з ринковою капіталізацією понад $200 мільйонів. Відповідно до інвестиційної стратегії компанії, фонд, насамперед, інвестуватиме в проекти торгової, офісної, складської й готельної нерухомості в Києві та області й регіональних центрах із населенням понад 700 тисяч жителів.

Економіка повинна бути... запасливою

Наповнюючи державний стабілізаційний фонд нафтопродуктів, «Укртранснафта» в червні планує переробити близько 150 тисяч тонн нафти. Повідомивши про це, міністр палива й енергетики Юрій Бойко не уточнив, на потужностях якого нафтопереробного заводу компанія перероблятиме сировину. Нині, за словами міністра, у державному фонді накопичено 85 тисяч тонн світлих нафтопродуктів. Бойко вважає, що запаси палива дозволять уникнути різких стрибків цін на нафтопродукти в літній період, а також виключити спекулятивну складову. «Головна небезпека влітку — це ажіотаж і нестача нафтопродуктів, що згодом провокує підвищення цін. Цього, я вважаю, ми уникнемо», — передбачає Бойко.

«Мільярдне» злиття. Чи перенесення консультацій?

ЗАТ «Газметалл» (Росія, перебуває під управлінням УК «Металлоинвест») і український «Індустріальний союз Донбасу» (ІСД) найближчим часом завершать переговори про злиття. Про це заявив гендиректор ЗАТ Максим Басов на конференції «П’ятий металургійний самміт» у Москві. «Результат переговорів — або оголосимо про злиття, або про перенесення консультацій на триваліший час», — повідомив він. Басов уточнив, що до кінця місяця планується завершити оцінку активів сторін і не став прогнозувати підсумки переговорів. За його словами, «Газметалл» також зацікавлений у злитті з металургійними компаніями, що відчувають дефіцит сировини. Басов повідомив, що такі переговори вже ведуться, але він відмовився уточнити назви цих компаній. Основний акціонер «Газметалла» Алішер Усманов заявляв Financial Times, що хотів би провести первинне публічне розміщення акцій нової компанії, яка може бути створена внаслідок злиття з «Індустріальним союзом Донбасу», протягом року в Лондоні. На думку Усманова, синергетичний ефект від об’єднання активів російського ЗАТ «Газметалл» і українського холдингу «Індустріальний союз Донбасу» становитиме $1 мільярд у рік. Капіталізація об’єднаного бізнесу складе від $15 до $19 мільярдів.

Швидкісне IPO

Швейцарська компанія Ferrexpo AG, що володіє ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» (ГЗК), збирається здійснити первинну публічну пропозицію акцій компанії Ferrexpo Plc (Лондон) на основному майданчику Лондонської фондової біржі (LSE). «Глобальне розміщення включатиме тільки інституційне розміщення нових й існуючих простих акцій у Великій Британії й певних інших юрисдикціях. Також існуватиме опціон додаткового розміщення щодо нових та існуючих акцій у розмірі максимум до 15% від загальної кількості, запропонованих до глобального розміщення», зазначається в прес-релізі компанії. Ferrexpo AG прогнозує, що IPO буде завершено протягом червня. Спонсором і глобальним координатором виступає JPMorgan Cazenove Limited (Лондон) разом із лондонським відділенням Deutsche Bank AG. JPMorgan Cazenove Limited діє також як фінансовий радник групи.

Газета: 
Рубрика: