Що там, за межею смерті?
На екрани вийде фільм «Я залишаюся» — це дебют молодого режисера Карена Оганесяна.
Сценарій написали Олена Званцева та Дмитро Константінов. У картині знялися популярні актори: Федір Бондарчук, Андрій Краско, Неллі Уварова, Олена Яковлєва, Галина Польських та інші. Стрічка змушує глядачів замислитися: що ж відбувається з людьми після смерті? Герой цієї історії — лікар Тирса (його грає Андрій Краско), людина практична та вельми скептична. Внаслідок нещасного випадку він виявився... в пустелі разом із такими ж як він людьми, які не належать до цього світу, але яких ще не прийнято у позаземне життя. Тирса знаходиться в комі, а його душа матеріаліста відмовляється вірити, що потойбічний світ все ж таки існує. По ходу розвитку сюжету лікар переосмислює безліч своїх колишніх поглядів, навіть ставлення до життя. Але чи заслуговує герой фільму на другий шанс? Відповідь на це питання глядач обов’язково отримає, якщо додивиться картину до фіналу.
Режисер Карен Оганесян вважає, що «коли ми говоримо про смерть, ми маємо зрозуміти, як сильно ми любимо життя та людей, які поруч із нами. Не варто доходити до грані відчуття смерті, для того, щоб зрозуміти, що ти цінуєш життя». Цей фільм дав змогу зобразити не лише потойбічний світ, але й пофантазувати на тему, яка ще є маловивченою... Наприклад, у світовому кіно в таких класичних стрічках, як «Звідси у вічність», «Східці в небо», «Завжди» й інших уже порушувалися питання — чи існує життя після смерті, а також про позаземне життя. Для режисера виявилося принципово важливим поєднати різні кінотрадиції та зняти щось своє. «Кому ми знімали у крейдяному кар’єрі у Воронезькій області. Це місце нам підказала одна iз старих місцевих жительок», — розповів на презентації картини режисер. — «Я залишаюся» — назва символічна. У цьому фільмі свою останню роль зіграв популярний російський актор Андрій Краско, й саме йому присвячена картина. Роль доктора Тирси довелося озвучувати Семену Фурману. Саундтрек до стрічки виконує група «Бі-2»,повiдомляє Ірина КОНОНЕНКО, «День» .
Номінанти на Букерівську премію
Ними стали 15 авторів iз Канади, Великої Британії, США, Австралії, Ірландії, Франції, Ізраїлю, Мексики, Нігерії та Нідерландів, повідомляє gazeta.ru. Серед номінантів, які претендують на премію в 60 тис. фунтів, троє представників Канади — Маргарет Етвуд, Майкл Ондатже, Елліс Мунро, і двоє американців — Філіпп Рот і Дон Деліло. Також номіновані: Ян Макеван, Салман Рушді й Доріс Лессінг — від Великої Британії, Чинуа Ачебе від Нігерії, Джон Бенвіл — від Ірландії, австралійський письменник Пітер Керрі, мексиканський — Карлос Фуентес, а також Амос Оз — від Ізраїлю, Мішель Турньє — від Франції та голландський письменник Гаррі Муліш.
Нагадаємо, заснована в 2004 році при престижній британській Букерівській премії, Міжнародна премія присуджується кожні два роки живому автору, який видавав свої твори англійською мовою або чиї роботи були перекладені англійською мовою.
Картина Ван Гога знайшлася в Загребі
Невідоме раніше полотно роботи Вінсента ван Гога знайдено в столиці Хорватії, повідомив Інтерфакс. Картина, підписана ім’ям «Вінсент», зберігалася в музеї Мімара, але не виставлялася. На полотні зображені п’ять жінок і дівчинка в лісі. Нідерландський експерт Джон Сіллевіс вивчив цю роботу й підтвердив, що її автор, безсумнівно, ван Гог. Припускається, що вона була написана у 1882 році.