Делегація Держдуми відправляється в Україну
Представницька делегація депутатів Держдуми збирається відвідати Україну й провести там зустрічі зі своїми колегами, а також представниками уряду. Як повідомили Інтерфаксу у вівторок у прес-службі депутата Держдуми Олександра Лебедєва, у складі делегації, яка збирається відправитися в Київ 11 квітня, 20 депутатів Держдуми, що представляють групу зі зв’язків із парламентом України, а також кілька російських політологів. Делегацію очолить О. Лебедєв. «Запланована участь у пленарному засіданні Верховної Ради, зустрічі з керівництвом парламенту України, Кабінету Міністрів, народними депутатами й членами уряду України», — говориться в повідомленні прес-служби.
Віталій Кличко буде боротися за Євро-2012
16 квітня з Києва до Кардифу із посадкою у Варшаві вирушить офіційна делегація від України і Польщі. На засіданні Конгресу УЄФА 17 квітня буде визначено країни (або країну) проведення чемпіонату Європи-2012 року. У складі української делегації до Кардифу відправиться Віталій Кличко. Почесний чемпіон світу за версією WBC на запрошення Президента ФФУ Григорія Суркіса увійшов до складу офіційної делегації. Для конкурентів присутність Кличка повинна стати справжнім сюрпризом. У команді Італії, Угорщини і Хорватії є гідні і знамениті люди, але немає особистості калібру Кличка. Віталій Кличко повинен стати секретною, важкою зброєю нашої делегації в боротьбі за право приймати чемпіонат Європи. Під час зустрічей і бесід з функціонерами УЄФА Віталій Кличко має намір розповісти про Україну, про переваги проведення чемпіонату Європи саме в Україні і Польщі. «Приймати змагання рівня чемпіонату Європи дуже важливо для України. Ми можемо приймати змагання такого рівня, і я зроблю усе від мене залежне, щоб переконати шановних представників УЄФА що Україна і Польща є гідними кандидатами», — заявив Віталій Кличко. korrespondent.net з посиланням на sports.com.ua.
«Наша Україна» кличе БЮТ і «Народну самооборону» в один блок
НСНУ закликає всі демократичні політичні сили створити єдиний список об’єднаної опозиції та йти разом на дострокові парламентські вибори, повідомляє прес-служба «Нашої України».
«На позачергових парламентських виборах надто гостро стоїть питання про єдність демократичних сил. Народний Союз «Наша Україна» завжди послідовно виступав за їхнє об’єднання. Усі наші досягнення — це результат наших спільних дій, які є найкращою формулою перемоги. Разом, об’єднавшись, ми зможемо створити переможну коаліцію, згуртуватися навколо Президента України і захистити демократичний вибір українського народу. Залізна підкова, гаряче серце і стиснутий кулак мають виступити разом», — заявляє НСНУ.
«Пора» виключила Владислава Каськіва
Всеукраїнська громадська організація «Громадянська кампанія «Пора» виключила зі свого складу голову політради «Громадянської партії «Пора» Владислава Каськіва. Відповідне рішення прийняли делегати надзвичайного з’їзду «Громадянської кампанії «Пора» 10 квітня. За прийняття такого рішення проголосувало 118 із 122 делегатів, що були присутні на з’їзді, передає MIGnews. Владислава Каськіва було виключено за поведінку, що суперечить принципам створення «Громадянської кампанії «Пора». Делегати, що виступали на з’їзді, піддали критиці позицію Каськіва, охарактеризувавши її як підлесливу щодо ряду політиків, які перебувають у владі. Делегати з’їзду також ухвалили звернення до членів «Громадянської партії «Пора» із закликом припинити своє членство в партії і приєднатися до «Громадянської кампанії «Пора». «Закликаємо припинити членство в партії, не бути інструментом в руках нечесних політиків і приєднатися до «Громадянської кампанії «Пора», — говориться в зверненні. Сам Каськів не був присутній на з’їзді.
Судді КС заявили про тиск і просять охорону
П’ятеро суддів Конституційного Суду заявляють про тиск і неможливість брати участь у розгляді питань законності дострокових виборів. Заяву виголосили на прес-конференції в Києві Ярослава Мачужак, Володимир Кампо, Дмитро Лілак, Віктор Шишкін, Петро Стецюк. Вони також звернулися з проханням про надання їм охорони. «Вважаємо неможливим брати участь у розгляді Конституційним Судом доленосних для українського народу питань, доки суддям не будуть забезпечені умови для неупередженого розгляду і ухвалення правосудних рішень», — сказано в заяві п’яти суддів. «З метою гарантування нашої безпеки просимо у встановленому порядку надати нам державну охорону», — зазначають вони.
За словами суддів, «певні політичні сили через своїх представників публічно вчиняють грубий тиск як на окремих суддів, так і на весь склад Конституційного Суду».
П’ять суддів у своїй заяві також визнали, що Віктор Ющенко видав указ про розпуск парламенту «в межах своїх конституційних повноважень». Судді висловили жаль, що деякі відомі державні діячі заздалегідь заявляють публічно про його неконституційність. Тоді як, підкреслюють судді, рішення про це можуть винести лише судді КС.