Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Українські компанії підтримують Новаторські ідеї замовленнями

27 березня, 2007 - 00:00

Комп’ютерний ринок в Україні швидко розвивається. Причому перевага надоється сучасним енергоефективним та високопродуктивним технологіям. На цьому, зокрема, наголошує президент і генеральний менеджер підрозділу Digital Enterprise Group корпорації INTEL Томас Кілрой. Розповідаючи про новинки в сфері технологій корпорації INTEL на прес-брифінгу в Києві, він зазначив: «Корпоративний ком- п’ютерний ринок України використовує сучасні технології та платформи, включаючи технологію Intel vPro для корпоративних користувачів ПК, сервери на основі двох- та чотирьохядерних процесорів Intel Xeon, а також інфраструктурні серверні рішення на основі процесорів сімейства Intel Іtanium».

«Це завжди був ринок, на якому цінують інновації — говорить Кілрой про Україну, — у вас тут хороші спеціалісти, досвід, освідченість, якість роботи у цій сфері.». Директор представництва Intel в Україні Володимир Шаров зазначає, що такий попит на новітні технології говорить про те, «що зростає сам розмір ринку, стабілізується економічна ситуація в країні, збільшуються частки компаній середнього і малого бізнесу, які почали цікавитися серверами».

«Економіка України ще достатньо молода, багато компаній з’явилися тут 10—15 років тому, тепер їхні темпи розвитку в Україні випереджають ті, які є на сьогодні в країнах з розваинутою економікою», — додає прес-атташе Intel в Україні Олег Горбачов.

В ході свого робочого візиту в Україну Том Кілрой неодноразово підкреслював, що новітні технології Intel підвищать ефективність діяльності українських підприємств та організацій, а також конкурентоздатність бізнесу українських корпоративних замовників.

За данними аналітиків компанії IDC, ринок України продовжує зростати швидкими темпами. Так, вітчизняний ринок серверів архітектури х86 в минулому році зріс на 38%. При цьому частка систем на базі архітектури Intel в цьому сегменті становила 93,2%, а частка серверів на базі процесорів Intel Xeon — 60%. Аналітики прогнозують, що приріст серверного ринку в сегменті архітектури х86 цього року може скласти до 29%, а у 2007—2011 роках зростатиме в середньому на 21% на рік — це швидше, ніж ринок персональних комп’ютерів.

Технологія Intel vPro «живе» в Україні зовсім недовго — з жовтня минулого року. Проте вже сьогодні ціла низка українських компаній і організацій користуються корпоративними ПК на її основі. Серед них — банк «Південний», телекомпанія «1+1», «ТНК-ВР Україна», Національний технічний університет України КПІ, Фонд держмайна Криму, Міністерство внутрішніх справ України тощо.

Чим цікава ця технологія: вона дозволяє вирішувати радикальні бізнес-проблеми, пов’язані з ефективним управлінням ІТ і підвищенням безпеки, забезпечити високу продуктивність бізнесу і конкурентноспроможність в умовах обмежених бюджетів, а також значно скоротити споживання енергії.

Що стосується українських корпоративних замовників, які за основу своєї ІТ-інфраструктури та створюваних центрів обробки данних взяли найбільш продуктивні серверні рішення на базі процесорів Intel Itanium 2, то тут можна назвати Укртелеком, Приватбанк, Державну податкову службу України та інших. Кілрой вважає, що Україна має широкі перспектви для впровадження новітніх технологій.

Щодо подальших планів корпорації, то Кілрой визначиє їх так: «Ми будемо продовжувати новаторську діяльність в сфері серверів».

Марія СЕМЕНЧЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: