НАТО допускає спільну з Росією систему ПРО в Європі
НАТО поки не виробила своєї позиції щодо пропозиції Росії створити загальну систему протиракетної оборони в Європі, повідомив посол, помічник Генерального секретаря НАТО з політичних питань і політики безпеки Мартін Ердман. «Технічно можливо вирішити питання створення спільної системи протиракетної оборони. Якщо буде на це політична воля, ми повинні спробувати», — повідомив він учора в ефірі радіостанції «Эхо Москвы». «Співробітництво між НАТО й Росією з питань протиракетної оборони вже дало результати, хоча населення поки не знає про це», — зазначив високопоставлений представник Альянсу. «Наступним кроком було б обговорення питання Радою Європи й НАТО в рамках протиракетної оборони. Ми будемо це обговорювати», — підкреслив М. Ердман.
Квасневський побоюється погіршення російсько-польських відносин
Колишній президент Польщі Олександр Квасневський заявив, що не ця країна, а США повинні переконати Москву в тому, що елементи системи протиракетної оборони, які Пентагон збирається розмістити на польській території, не направлені проти Росії. В інтерв’ю одному з польських телеканалів екс-президент зазначив, що Варшава «не повинна допустити того, щоб рішення про створення цієї бази викликало негативну реакцію Росії й погіршило її відносини з Польщею». О. Квасневський підкреслив, що Варшава «не повинна піддавати ризику дуже серйозного погіршення двосторонні зв’язки з Росією, тоді як президенти США і РФ як і раніше демонструють свої дружні вiдносини на різних зустрічах». Він додав, що «Польща повинна погодитися зі створенням елементів системи ПРО тільки в обмін на пропозиції, що її цікавлять». На думку колишнього глави польської держави, у цьому випадку США «повинні не тільки забезпечити Польщі велику безпеку, але i її нормальні відносини з Росією, а також розуміння цього польського рішення головними партнерами Варшави в Європейському Союзі».
Блер виведе частину британських солдатів з Іраку
Прем’єр-міністр Великої Британії Тоні Блер учора оголосив рішення уряду про виведення частини британського військового контингенту з Іраку. Як повідомила телерадіокорпорація Бі-Бі-Сі, з семи тисяч британських військовослужбовців, що перебувають у цій арабській країні, планується відкликати протягом кількох місяців близько 1,5 тис. осіб, а до Різдва кількість військових, що повернуться у Велику Британію, досягне трьох тисяч. Міністр оборони Великої Британії Дез Браун заявив раніше, що до кінця 2007 року британський контингент в Іраку «не буде рахуватись тисячами». Разом з тим, Бі-Бі-Сі приводить думку неназваного офіційного джерела, яке заявило, що процес виведення британського контингенту з Іраку може сповільнитися, якщо ситуація в цій країні погіршиться. Напередодні Блер поінформував у телефонній розмові президента США Джорджа Буша про свій намір розпочати виведення британських військовослужбовців з Іраку. Це підтвердив прес-секретар американської Ради національної безпеки Гордон Джондроу.
Новий шеф розвідки США обіцяє реформи
Новий директор національної розвідки США, віце-адмірал у відставці Майк МакКоннелл обіцяє перетворити нинішню американську розвідувальну спільноту на «Третє велике покоління». Про це він заявив після церемонії прийняття присяги на військовій базі ВПС США «Боллінг» під Вашингтоном. У 90-тi роки Майкл МакКоннелл був директором Агентства національної безпеки. Президент Буш особисто попросив його зайняти посаду очільника всіх розвідувальних відомств США замість Джона Негропонте, який став першим заступником держсекретаря. Звертаючись до представників 16 американських спецслужб, присутніх на церемонії, якими керує директор національної розвідки США, американський президент Джордж Буш повідомив також, що доручив МакКоннеллу низку завдань з удосконалення роботи американських спецслужб, включаючи «активізацію інтеграції всередині розвідувальної спільноти», а також «покращення обміну інформацією». Президент США висловив сподівання, що на роботу до спецслужб приходитимуть більше американців, які володіють іноземними мовами та обізнані з культурами зарубіжних країн, а також що розвідувальне управління й надалі постачатиме в Білий дім «високоякісний аналіз» подій, що відбуваються у світі. При цьому Буш наголосив на важливості інформації, яку він отримує від спецслужб. Зі свого боку, новий директор пообіцяв посилити та реформувати розвідувальне управління у важкий для країни період. За його словами, багато що з того, що зробило Америку такою продуктивною й процвітаючою (це і зростання глобалізації, швидке пересування, глобальна з’єднуваність і більш передові технології), зробило нас більш вразливими до таких загроз, як тероризм. «Завдяки перевагам технології, сучасні загрози переміщаються із зростаючою швидкістю. Час, необхідний для розробки теракту, реалізації його на практиці та передачі інформації у світі різко скоротився. Час уже вимірюється не календарем, а годинами», — наголосив МакКоннелл. Він також зазначив, що нове покоління професійних розвідників стане «Третім великим поколінням» на службі нації в боротьбі проти загроз свободі та способу життя. За його словами, національна розвідка надаватиме інформацію та свої послуги, які є важливими для керівництва країни.