Міжнародний рівень українських ІТ-фахівців
Відбулося підписання Договору про співробітництво Українського національного органу USQB (Ukrainian Software Quality Board) з Міжнародним інститутом якості програмного забезпечення ISQI (International Software Quality Institute). Ця угода створює умови для практичної реалізації Програми якості в рамках проекту ІТ-Асоціації України. Проведено вперше в Україні екзамен, на якому 15 фахівців з тестування ПЗ отримали сертифікати міжнародного зразка. На думку директора ISQI, Mr. Goericke, це дуже хороший результат, що характеризує високий професійний рівень українських фахівців. Угода передбачає пільгові умови для українських компаній. У перший рік ціна іспиту складає менше за 50% ціни, встановленої в США та країнах Західної Європи. Така політика робить програму привабливою як для компаній, які мають стійке становище на ІТ-ринку України, так і для ВНЗ, тренінг-центрів з підготовки фахівців цього профілю і кваліфікації, що визнається в технологічно розвинутих країнах. Намічено план спільних дій, що передбачає розгортання навчальних курсів і спільні акції в рамках таких міжнародних форумів, як CEE Outsourcing Summit, Kiev, September 2007 і CONQUEST and EuroSPI, Potsdam, September 2007.
У пошуках стратегічного інвестора
Київський Укргазбанк продовжує переговори про залучення стратегічного інвестора. Про це вчора повідомив почесний президент банку Василь Горбаль. «Потенційно інвестора можна знайти цього року, інтерес до банку високий», — зазначив він. При цьому В. Горбаль зауважив, що пошук стратегічного інвестора не є самоціллю для банку, а зумовлений прагненням акціонерів забезпечити його конкурентний розвиток у майбутньому. Він уточнив, що банк веде переговори про продаж контрольного пакета з шістьма-сімома інвесторами. «Ми самостійно ведемо переговори з потенційними інвесторами. При цьому ми не відмовилися від допомоги BNP Paribas», — наголосив В. Горбаль.
ЧАЕС зекономить бюджетні гроші?
Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська атомна електростанція» (ЧАЕС) розпочало експериментальні роботи з вивчення можливості повторного використання наявного на ЧАЕС обладнання для реалізації заходів щодо зняття блоків станції з експлуатації, повідомила прес-служба ГСП. Згідно з повідомленням, метою експерименту є досягнення економії бюджетних коштів, необхідних для фінансування виведення ЧАЕС з експлуатації й відповідного поводження з радіоактивними відходами. Сьогодні на ЧАЕС для зберігання відпрацьованого ядерного палива використовуються два типи пеналів — довгі (17 м) і короткі (10 м). Сьогодні процес поводження з відпрацьованим ядерним паливом вимагає значної кількості коротких пеналів. За словами технічного директора — головного інженера ГСП «ЧАЕС» Андрія Білика, кожний пенал є дорогим обладнанням і безпосередньо після завантаження в нього паливовиділяючої зборки перетворюється на радіоактивні відходи, які потребують регламентного поводження й подальшого захоронення. У ході експерименту планується визначити рентабельність укорочення довгих пеналів до 10 м. За умов позитивного результату ЧАЕС зможе знизити витрати і на закупівлю пеналів, і на захоронення радіоактивних відходів.
Виплатять заборгованість і скоротять штат
Керівництво ТОВ «Рубежанський «Барвник» обіцяє повністю погасити до 1 березня заборгованість зі зарплати — 1,38 мільйона гривень. Про це повідомляє прес-служба Луганської облдержадміністрації. «На сьогодні робота підприємства призупинена. Ведуться переговори з інвесторами, тому що без їхньої участі завод працювати не зможе», — цитує прес-служба слова директора «Барвника». За даними прес- служби, на підприємстві проведуть скорочення, внаслідок чого залишиться працювати майже 900 осіб. Щодо 680 працівників, яких імовірно скоротять, перший заступник голови Луганської обладміністрації Юрій Ареф’єв доручив відповідним службам провести ретельну перевірку, щоб жоден із них не залишився соціально незахищеним. Він також доручив взяти на контроль фінансово-господарську діяльність підприємства і зробити все необхідне, «щоб це підприємство не зникло з карти активних підприємств області».