Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Фотовиставка «Дня»: «Спасибі, що рятуєте від порожнечі...»

24 січня, 2007 - 00:00
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

«Спасибі за миті, яких ми не побачили...»,— зазначив у книзі відгуків про фотовиставку газети «День» невідомий відвідувач. Спасибі за те, що рятуєте від порожнечі, — хочеться додати. Вже вдруге студенти, викладачі та гості національного університету «Острозька академія» мали приємну нагоду стати не лише споглядачами, але й деякою мірою суддями VIII фотовиставки газети «День», або, як називає її головний редактор та голова журі Лариса Івшина, свята талановитого фото. «Так незвично, ідучи коридорами на пари, за хвилину-другу побачити перед очима існування нас самих у найрізноманітніших ракурсах, — ділиться враженнями від фотовиставки студентка 4 курсу гуманітарного факультету Наталя Лібчук, — отак, мовляв, ми вміємо сміятись, отак — ми плачемо, а так ми вміємо бути жорстокими... Або самотніми...»

Ігор Демидович Пасічник, ректор Національного університету «Острозька академія», вважає, що фотовиставки «Дня» дають змогу поступово змінювати стиль мислення людини. Ми чуємо багато запитань: що робити? як знайти вихід? як прийти до спільного знаменника? Все елементарно: просто варто змінювати стиль мислення...». І взагалі, як зазначає редактор «Дня», «всі ці фото — це більше, аніж просто фото. Кожного разу це наче новий штрих до новітньої історії України, її нового прочитання».

«Я дивуюсь, як настільки тонко можна поєднати смішне й серйозне — просто містично випростувано грань між цими поняттями. Мабуть, найбільше вразила робота «Хто їй це сказав?» Думаю, в нашому суспільстві завжди знаходиться хтось, хто готовий робити поспішні висновки... Взагалі, політична тематика досить цікаво висвітлена у фотороботах — ми сміємося над тим, що є фактично нашим життям», — ділиться враженнями студентка I курсу Острозької академії Катя Салівончик.

Зламані стереотипи, стерті кордони, знайдені нові точки відліку — приблизно такими є головні емоційні концепції всіх тих, хто побував на фотовиставці газети «День», а головне — надані шанси: шанси пережити миті, яких не помітили, миті, завдяки яким життя наше стає вдвічі довшим, але від яких ми не старіємо, а робимося духовно багатшими і гармонійно досконалішими!

Талановите фото — це лише одна з ритуальних частин вшанування Дня соборності в «Острозькій академії», яка 22 січня приймала гостей, — членів «Острозького клубу» — студентів з Донецька, Києва, Одеси, Харкова, Луцька, — а також організувала наукову конференцію на честь Дня соборності та україномовну дискотеку, дрес-кодом на якій була вишиванка.

Людмила МАСИК, студентка четвертого курсу гуманітарного факультету, «Острозька академiя»
Газета: 
Рубрика: