Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

27 грудня, 2006 - 00:00

Помер «хресний батько соула»

Джеймс Браун, американський співак, якого нарекли прізвиськом «хресний батько соула», помер у лікарні в Атланті у віці 73 років. Напередодні його госпіталізували з важкою пневмонією. Однак, як повідомляє lenta.ru з посиланням на агентство Associated Press, офіційна причина смерті ще не названа.

Автор численних хітів — Out of Sight,(Get Up I Feel Like Being a) Sex Machine, I Got You (I Feel Good) і Say It Out Loud — I’m Black and I’m Proud — Браун вплинув на декілька поколінь музикантів — від Майкла Джексона і Прінса до Міка Джаггера і Девіда Боуї. Він був знаменитий не тільки характерною манерою виконання, але й особливим способом танцю на сцені.

Джеймс Браун народився в Південній Кароліні в 1933 році. У дитячому віці разом з батьками переїхав у Атланту. Там він потроху допомагав сім’ї — чистив взуття і збирав бавовну, там же вперше потрапив до в’язниці — за озброєне пограбування. З 1955 року він зайнявся музикою, виступаючи разом з групою The Famous Flames. У 1956-му Джеймс записав перший хіт — Please, Please, Please, що піднявся до п’ятої позиції у хіт-параді ритм-енд-блюзових композицій. У 1958 році пісня Try Me потрапила на чат журналу Billboard. Пік успіху Брауна припадає на середину 1960-х: його пісні Papa’s Got a Brand New Bag, I Got You (I Feel Good), Cold Sweat не тільки користувалися величезним успіхом, але й задали напрям новому стилю — фанку.

У 1970-х Браун зайнявся продюсуванням і виховав покоління нових музикантів, купив дві радіостанції. На кінець цього десятиріччя про нього почали забувати, але завдяки кінофільму «Брати блюз» повернувся на сцену на початку 80-х. У цей період Браун випробував і проблеми із законом: його арештовували за перевищення швидкості, погрозу зброєю, домашнє насильство. Його засудили до шести років в’язниці, він провів за гратами три роки. Після повернення із ув’язнення Браун знову з’явився на сцені, записав декілька альбомів, на початку 2006-го вирушив в турне по США під назвою Seven Decades Of Funk World Tour. Його госпіталізували напередодні одного з концертів, який мав відбутися в Коннектікуті.

Батики від Левицької

У Будинку актора експонуються роботи Марії Левицької — одного із найвідоміших сучасних українських художників кіно (10 фільмів) і театру (160 спектаклів). Однак нинішня виставка — камерна, майже інтимна. На ній представлені батики Левицької.

Техніка батику вимагає від художника віртуозної майстерності, але при цьому наділяє його можливостями, недосяжними, наприклад, у графіці або масляному живописі. Неповторною і вишуканою мовою батику Марія Левицька володіє майстерно. Одночасно ця техніка, яка традиційно вважається «прикладною», стає «формою», яку автор наповнює власним змістом, звертаючись до складних і глибоких тем. Численні батики Марії Левицької створені за мотивами українського іконопису. Проте не менш значні й пейзажі — маленьке селище або монастир, вікна якого затишно мерехтять серед грандіозних вічних скель, або навіть узагалі просто — декілька, схожих на коштовні, різнокольорових камінчиків, повідомляє Оксана ЛАМОНОВА .

Газета: 
Рубрика: