Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Книжки «Дня» експонуватимуться у Музеї книги і друкарства України

26 грудня, 2006 - 00:00
СЕРЕД ЕКСПОНАТІВ ТЕМАТИЧНОГО РОЗДІЛУ ПРО ГОЛОДОМОР В УКРАЇНІ / ДИРЕКТОР МУЗЕЮ ОЛЕНА ПОГОНЕЦЬ: «КНИЖКИ «Дня» ВИСТАВЛЯТИМУТЬСЯ У ПОСТІЙНОДІЮЧИХ І ТЕМАТИЧНИХ ВИСТАВКАХ»

Напередодні вихідних у редакцію надійшов лист від дирекції столичного Музею книги і друкарства України з проханням подарувати книжки із серії «Бібліотека газети «День» для постійнодіючих та тематичних виставок. І вчора «Україна Incognita», «Дві русі», «Війни і мир», «День і вічність Джеймса Мейса», «Апокрифи Клари Гудзик» і «Мої університети» були передані його директору Олені Погонець. «У нас відбувається багато тематичних експозицій. Одна з останніх — до 100-річчя з дня народження відомого українського письменника Івана Багряного, — розповідає Олена Дмитрівна. — А наша книжкова колекція є саме тією базою, до якої щоразу звертаємося. Окремо хочу наголосити на тому, що «День і вічність Джеймса Мейса» поповнить постійнодіючий тематичний розділ про Голодомор в Україні. До речі, це вже буде друга книжка праць самого Мейса і спогадів про нього. А перша — трьохтомник «Oral History/Усна історія» (свідчення очевидців трагедії), що вийшов друком у 1990 році у Вашингтоні. Його нам подарував сам Джеймс десь у середині 90-х. Здається, тоді він уже працював у «Дні».

Далі директор пригадує, як нещодавно у Києві проводилося засідання членів Міжнародної асоціації видавців преси і в їхньому музеї влаштовували екскурсію та прийом для учасників з понад 60-ти країн світу. Більшість із запрошених звернули увагу на цю, вже згадану, англомовну працю Джеймса Мейса — деякі з них знали й інші його роботи. За словами Олени Погонець, зараз відчувається інтерес, а особливо у молодих людей, до теми українського Голодомору.

У цьому тематичному розділі також представлені відомі видання «Жнива скорботи» Роберта Конквеста, «Чорна книга України», «Український Голокост», «Голод в Україні 1946—1947», «Історія ГУЛАГу» Енн Епплбом...

З фотокореспондентом ми побіжно оглянули деякі раритети, зокрема, копію Пересопницького Євангелія, Острозьку Біблію, перші видання «Енеїди» Івана Котляревського і «Кобзаря» Тараса Шевченка — було обмаль часу. Але вирішили, що прийдемо сюди вдруге. Вважаємо, що це ще одна помітна адреса на культурній карті Києва.

Надія ТИСЯЧНА, фото Бориса КОРПУСЕНКА, «День»
Газета: 
Рубрика: