Якщо вірити організаторам так званого народного референдуму в Криму, то в ньому взяли участь 897054 осіб або 58,21% від числа виборців автономії. Кількість громадян, які не погоджуються з політичним курсом Президента Віктора Ющенка на вступ України в НАТО становила 885387 осіб або 98,70%. Ч исло голосів, поданих на підтримку політичного курсу Президента В. Ющенка щодо вступу України в НАТО становило 9692 особи або 1,08% від усіх, що взяли участь у голосуванні. «Ці цифри можуть означати будь-що, але тільки не справжню кількість прихильників і противників НАТО в Криму, — вважає депутат Верховної Ради Криму Леонід Пілунський. — Насправді це було не голосування, а пародія на нього. Урни стояли на площах, на кінцевих зупинках міського транспорту, просто на людних вулицях, біля шкіл, лікарень, театрів, «бюлетені» видавалися без документів, по декілька штук у руки, списків виборців не було, ні спостерігачів, ні представників, ніякої достовірності. Широко практикувалися пересувні урни, «дострокове голосування», масове вкидання бюлетенів у ВНЗ за цілі курси. Зрештою, ніхто не може поручитися навіть за те, що підсумкові цифри не взяті просто зі стелі й відображають не більше, ніж фантазію організаторів цієї масової політичної акції. Це була пародія, Компартія просто унеможливила реальний референдум щодо НАТО, адже навіть якби він і був проведений, то реальні результати суперечили б цифрам Грача. Окрім того, Леонід Грач сам підказав відповідь противникам НАТО: якщо тепер хтось буде наполягати на проведенні нормального референдуму, йому можуть відповісти, що референдум уже пройшов і другий не потрібний...»
Разом з тим Леонід Грач заявив, що керівництво України повинне відреагувати на результати референдуму в Криму й оголосити про проведення аналогічного плебісциту у всеукраїнському масштабі. Грач назвав результати референдуму ультиматумом Президенту Віктору Ющенку й уряду Віктора Януковича, який останнім часом також робить публічні заяви про необхідність вступу України в Альянс. «Наш кримський референдум сьогодні — це великий привіт членам коаліції у Верховній Раді. Вони повинні зробити один висновок — негайно ухвалити постанову про проведення всеукраїнського референдуму щодо НАТО», — зауважив Леонід Грач. Разом з тим він відмовився назвати журналістам джерела фінансування «референдуму».
«Референдум, якій відбувся в Криму, щодо вступу України в НАТО профінансований Партією регіонів, аби вчинити тиск на Віктора Ющенка й продовжувати політику подвійних стандартів», — висловив свою думку журналістам у Сімферополі співголовуючий коаліції Національний фронт «Севастополь — Крим — Росія» Сергій Шувайніков. «Цей референдум є прикладом подвійної політики української влади. За нашою оцінкою, на проведення референдуму затрачено більш ніж $100 тисяч. Таких грошей в організатора голосування комуніста Леоніда Грача немає, їх могла дати тільки Партія регіонів, якій необхідна сьогодні політика подвійних стандартів. Янукович використовує кримський референдум як тиск на Віктора Ющенка, а також як привід для того, щоб говорити в Брюсселі, що він — прихильник вступу України в НАТО, а ось ніби комуністи в Криму не дають йому це зробити, — заявив Шувайніков. — На фоні того, що сьогодні пані Раїса Богатирьова з Партії регіонів і пан соціаліст Олександр Мороз відреклися від російської мови, даний референдум виглядає насмішкою над правами російських людей в Криму і в Україні. Хто відчує політичні наслідки кримського референдуму? Коаліція у Верховній Раді вже спокійно проголосувала за навчання американців, наплювавши на мітинги у Феодосії».
Проте приклад минулої суботи виявився заразливим: «Народ вводять в оману. Ми вважаємо, що треба провести народний референдум щодо ставлення до акту 1954 року про незаконну передачу Криму до складу УРСР і відновлення російського статусу півострова», — підкреслив Шувайніков. Він зазначив, що Національний фронт «Севастополь — Крим — Росія» уже починає підготовку до голосування стосовно статусу Криму й сподівається провести народний референдум наступного року.
Разом з тим голова Центрвиборчкому Ярослав Давидович розцінив проведення «народного референдуму» як політичну акцію. «Це — не референдум, це — політична акція під назвою «референдум», — заявив він в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна в суботу. Голова ЦВК підкреслив, що ця політична акція «не узгоджується ні з законом про референдум, ні з чимось іншим». Він наголосив, що дана акція «ніякої правової ваги не має». Давидович також відмітив, що місцева влада в Криму не приймала ніякого рішення про проведення такого референдуму.