Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Квасневський попереджає:

У Європі відбувається послаблення «проукраїнських позицій»
19 грудня, 2006 - 00:00
ФОТО РЕЙТЕР

Розбіжності між гілками влади в Україні помітили в Європейському Союзі. У самому Брюсселі поки що вважають про це за краще не говорити вголос. Цю роль узяв на себе колишній президент Польщі Олександр Квасневський, який брав учора участь у круглому столі «Українського форуму»: «Безпека України в геополітичному вимірі». За його словами, розбіжності між гілками влади в Україні бачать у Європейському Союзі, й ці розбіжності завдають шкоди міжнародному іміджу України. Відповідаючи на запитання про те, як позначаться розбіжності між українським Президентом і урядом на зовнішній політиці країни, він зазначив, що розбіжності між гілками влади в Україні завдають шкоди іміджу держави у світі. «Бракує доброї співпраці між президентом, урядом і парламентом», — сказав О. Квасневський, додавши, що одночасно в Європі відбувається послаблення «проукраїнських позицій». За його словами, ці розбіжності у внутрішній політиці України добре видно збоку з тієї причини, що вони не зрозумілі для Євросоюзу. «Якщо світ отримуватиме інформацію про те, що міністр закордонних справ звільнений, але насправді він не звільнений, і що його не пускають на засідання Кабінету Міністрів, — звісно, це речі, які руйнують образ України, й вони не потрібні», — сказав Квасневський. Він наголосив на необхідності співпраці Президента Віктора Ющенка та прем’єр-міністра Віктора Януковича на благо інтересів України. «Адже тут йдеться не про їхні амбіції... Якщо вони хочуть показати Україну готовою до справжньої інтеграції в ЄС, треба домовитися», — підкреслив екс-президент Польщі.

У той же час, на його думку, Євросоюз має дати Україні чітку перспективу членства в цій структурі. «Ця мета має бути чітко визначена для українців, інакше буде така ситуація, яку росіяни називають «коливанням», — додав О. Квасневський.

Раніше, виступаючи на одному з круглих столів як голова наглядової ради Міжнародного центру перспективних досліджень, Олександр Квасневський підкреслив, що 2006 рік був для України досить хаотичним, і було важко зрозуміти, що відбувається в Українській державі. Зараз, сказав він, в Україні склалася нова ситуація, і ЄС має отримати від Української держави певні чіткі меседжі. Він підкреслив, що Україна повинна підготувати громадську точку зору стосовно Європейського Союзу. За його словами, зараз більшість держав Євросоюзу дали б негативну відповідь на перспективу членства України в ЄС, у зв’язку з чим Україна мусить вести відповідну «хорошу» політику. Квасневський вважає, що Євросоюз робив багато декларативних заяв, і зараз настав час приймати конкретні рішення. Також, за його словами, Україна має використати час головування в ЄС Німеччини для того, щоб сформувати концепцію отримання Україною членства в ЄС. Він вважає, що Україні слід було б використати цей час для того, щоб натиснути на Німеччину для формування ефективної нової політики сусідства, але щоб ця політика мала кінцеву мету.

Газета: 
Рубрика: