В Україні зростає кількість протестного електорату
За даними «Фонду громадської думки — Україна», якби вибори відбулися в найближчу неділю, найбільша кількість населення віддала б свої голоси за Партію регіонів — 27,6%. Водночас, за БЮТ проголосувало б — 18,5%, а за «Нашу Україну» лише — 9,2%. Соціалісти б на сьогодні взагалі б не змогли подолати 3% бар’єр. Різницю між результатами в ході виборів 26 березня ц.р. та результатами опитування гендиректор фонду Олександр Бухалов пояснив у значному зростанні так званого протестного електорату, тобто осіб, які б не взяли участь у голосуванні, або ж проголосували проти всіх. За даними Фонду таких громадян виявилося 21,8%. У разі якби в найближчу неділю Україна обирала Президента, Віктора Янукович був би безсумнівним лідером, оскільки за нього проголосувало б 28,5% населення, водночас за Юлію Тимошенко віддали б голоси 18,7%, а за Віктора Ющенка 11,5%. Щодо оцінки дій гаранта Конституції, то в Україні, за даними Фонду, його дії схвалюють 21,5% населення, не схвалюють 63,1, а вагаються із відповіддю — 11,2%. Щодо дій прем’єра, позиція населення прямо протилежна, зокрема схвалює його дії 42,2% населення, не схвалює 40% населення, а вагаються із відповіддю — 17,9%. Щодо позиції населення у питанні оцінки діяльності уряду, то, зокрема, до цін на продукти харчування і товари першої необхідності негативно висловилися 59,9%, а щодо цін на газ, електроенергію та зв’язок — 71,9% населення. Важко сказати наскільки презентабельними є результати опитування даного Фонду, оскільки, як відомо, існування його в Україні відбувається під пильним поглядом одного із співзасновників — «ФОМ — Росія». Виглядає так, що об’єднати Україну і, водночас підвищити свій рейтинг зможе той, хто вплине на зниження цін на комунальні тарифи та продукти харчування, повідомляє Сергій САХАЦЬКИЙ.
Амбітні проекти та медична реформа
Повномасштабна реалізація дуже шляхетного проекту «Дитяча лікарня майбутнього», започаткованого Міжнародним благодійним фондом «Україна 3000» під патронатом Катерини Ющенко, повинна супроводжуватись прискореним паралельним реформуванням медичної галузі. Це визнали під час його презентації у Житомирі голова правління названого фонду Олександр Максимчук і медичний експерт Олександр Етніс. Особливо це стосується на їхню думку, таких аспектів, як чітке визначення функцій місцевих і регіональних закладів у визначенні дітей, яким потрібна невідкладна допомога найвищого рівня у цій лікарні, і запровадження страхової медицини. В той же час, зазначив начальник управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації Олександр Толстанов, існує концепція реформування охорони здоров’я, яка створювалась на базі розробок медиків Житомирської і Харківської областей в рамках проекту Європейського співтовариства «Планування і фінансування охорони здоров’я в Україні». В коментарі для «Дня» він зауважив однак, що відповідний указ Президента України, спрямований на реформування галузі, впроваджується не досить активно. Але є сподівання, що завдяки проекту «Дитяча лікарня майбутнього» справа прискориться. Під надіями О.Толстанова є грунт — згідно планів фундаторів фонду, така лікарня має бути готова до прийому пацієнтів не пізніше 2009 року. Отже цей термін може служити певним орієнтиром хоча б для перших етапів реформи охорони здоров’я, особливо щодо запровадження страхової медицини, без чого розвиток згаданого та інших подібних проектів може наразитися на серйозні перешкоди, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».
Iбсен у Києво-Могилянці
В академії пройшов День Королівства Норвегії. Він був присвячений 100-річчю від дня смерті легендарного драматурга Генріка Ібсена (1828 — 1906 рр.). Можливість перенестися в мальовничий край давніх вікінгів подарувала фотоекспозиція «Скандинавська сага» Іллі Межула (Київ), а візуальному сприйняттю краси Норвегії сприяла музика легендарних композиторів Е. Гріга, К. Синдінга, М. Гаатхауга у виконанні фортепіанного дуету «Oleyuria» Юрія й Ольги Щербакових з Одеси. Круглий стіл «Генрік Ібсен й Україна» присвячувався зв’язку творчості великого норвежця з українською драматургією. Фіналом дня стала вистава актриси Національного театру, яку називають другою Інгрід Бергман, вона також виступила й автором дійства «Жінки Ібсена», Юні Дар. До речі, ця моноробота була нагороджена премією критиків на фестивалі в Лос-Анджелесі. Біла легка завіса приховує сцену. Білий — колір Ібсена. Немов із білої вічності виходить актриса. Мінімум пристроїв, жодних декорацій, лише шарф і свічник, і чудова можливість поринути в світ ібсенівських Сольвейг, Нори, Гедди Габлер... Тонко проводила актриса глядачів звивистими стежками найскладніших характерів жіночих персонажів... Емоції, пристрасть, гіркота, бажання осягнути, розчарування й одвічна надія — лише короткий перелік почуттів, запропонованих актрисою. Відтіняючи й посилюючи переживання героїнь, ясно прозвучала музика флейти (Кріс Пооле). За кілька годин об’ємного й насиченого спілкування ентузіасти Києво-Могилянської академії зуміли познайомити глядачiв з Норвегією, повідомляє Алла ПОДЛУЖНА, спеціально для «Дня».
Зірки спорту й мистецтва у Києві
9 грудня в Театрі ім. І. Франка пройде безпрецедентна подія — «Зоряні вечори Стелли Захарової та Володимира Гришко», повідомляє glavred.info. Така подія відбудеться вперше. На прес-конференції організатор і натхненник, олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики Стелла Захарова, зазначила: «Ми хочемо зібрати разом найвідоміших українців, що проживають не тільки в нашій країні, але й за кордоном. На вечір запрошені представники спорту, мистецтва, науки й т.iн. Реалізацією цього проекту ми хочемо донести до нашої молоді все краще, що створено славнозвісними українцями. Детально програму вечора ми розкривати не хочемо. Тільки натякну, що в її сценарій закладена відома казка «12 місяців». Природно, буде і концертна програма». Вечір по черзі проведуть: Стелла Захарова, Володимир Гришко, Святослав Белза й Ольга Сумська. У програмі виступлять: Богдан Ступка, Віталій Кличко, Леонід Буряк, Яна Клочкова, Зінаїда Турчина, Наталія Корольова, Вітас, Анастасія Стоцька та інші.