Останні декілька років багаті на події для кримських голубівників. Саме кримські голуби брали участь у інавгурації Президента України Віктора Ющенка, 2006 року відбулося декілька виставок і масових заходів із участю голубів. Так, нещодавно в Сімферополі Асоціація голубівників провела акцію «Кохання, вино і голуби». Вона відкрилася тим, що до Сімферополя, на майдан, де проходила четверта Міжнародна виставка декоративних порід «Голуби — посланники любові й миру», прилетіли голуби, випущені в Євпаторії. Відстань між містами понад 60 кілометрів першим подолав за 1 годину 17 хвилин голуб, який належить фірмі «FLER ROUGE».
Голова Асоціації голубівників Криму Іллімар Асанов розповідає, що такі перельоти голубів постійно використовуються спортсменами для тренування птахів, і вони безпомилково знаходять потрібний шлях часто за багато сотень і навіть тисячі кілометрів. Можливо, секрет у тому, вважає Іллімар Асанов, що в перельотах беруть участь голуби-чоловіки, а вдома на них чекають вірні подруги. Голубів у дорозі веде кохання, — вважає Іллімар Асанов. Він розповів журналістам, що птахи, які з якоїсь причині втрачають супутника життя, часто хворіють і навіть можуть загинути. Голубина вірність така ж, як і лебедина. Тому Іллімар Асанов вважає, що голуб — це символ кохання.
А змагання на швидкість перельоту, які відбулися нещодавно, розпочалися на території Євпаторійського винзаводу. Випущені там голуби принесли до Сімферополя на виставку своїх «побратимів» інформацію про призи, які приготували винороби Криму для переможців виставки. У четвертій Міжнародній виставці декоративних порід «Голуби — посланники любові й миру» в Сімферополі взяли участь близько 300 любителів птахів з України, Росії, Німеччини, Узбекистану, Казахстану, Таджикистану, Білорусі. Серед порід найбільше привернули увагу величезні штрасери (німецька м’ясна порода), угорські кеїнги, схожі на штрасерів, а також голуби-павичі, прозвані так через їхні «павині» розпушені хвости. Іллімар Асанов розповів, що є голуби-фазани, голуби-снігурі. Голуби- якобіни відрізняються дуже оригінальним коміром, бухарські — цікавою чілочкою. Цікаво, що назва останніх походить від зграї голубів еміра Бухарського, який розводив їх у Криму до революції. Дуже привабливі також кучеряві голуби та голуби-сатинети.
Цього року офіційному кримському голубівництву минає 150 років. Саме 1856 року на півострові з’явилася кримська високолітна порода голубів. Проте війна 1853 — 1856 років практично звела нанівець усі зусилля голубівників. Але Іллімар Асанов розповідає, що історія зберегла імена двох солдатів — Івана Єгорова та Василя Одинцова, які врятували кримську голубину породу від повного винищення. Вони вивезли зі взятого ворогом в облогу Севастополя обоз, завантажений клітками з пернатими. А після зняття облоги Севастополя птахів пов ернули до місць колишнього проживання. А солдати Єгоров та Одинцов після війни зайнялися голубівництвом, вдосконалюючи кримську породу. Саме від них ця порода переселялася до інших регіонів. Високі льотні якості оцінили фахівці, і пернаті кримчани поширилися на всій європейській частині Росії. На 1911 рік основний голубиний розплідник уже розташовувався в Сімферополі. Але під час громадянської війни та голоду в Криму більшість голубів просто з’їли. І лише наприкінці 20-х років ентузіасти голубиного мистецтва розшукали в селах особнів, які випадково залишилися, і зайнялися поновленням зграї. Проте повністю відновити породу все ж таки не вдалося.
У черговий раз кримське голубівництво постраждало під час Великої Вітчизняної війни. Але, знову ж, щойно Крим було звільнено від загарбників, почалося відродження селекціонування кримських порід. І тепер Іллімар Асанов вважає, що незважаючи на всі життєві метаморфози, успіхи голубівників Криму перевершили очікування. Кримські пернаті були неодноразовими учасниками виставок, які проводилися в Радянському Союзі. 1987 року в Москві живу колекцію кримчан було відзначено срібними медалями та почесними дипломами, що підтверджує — у кримських високолітних голубів прекрасні льотні якості, зовнішній вигляд. Їх видно навіть по польоту. Маленькі білі істоти підіймаються в небо не кожна сама по собі, а згуртованою зграєю, як рій білих бджіл. Кримські птахи змахують крилами широко й високо, майже над головою, а їхній хвіст розпушений віялом на всі боки.
Сьогодні в колекції кримських голубівників, розповідає Іллімар Асанов, часто зустрічаються як білосніжні красені, так і золотогруді, червоногруді, червоні, сизі, строкато-чорно-білі, а також малинові, бронзові, кавові, гірчичні, палеві, шиферні та жовті голуби. Компанія дуже різної масті. У багатьох на ніжках є шикарні пір’їні «штани». У кримських колекціях є голуби з чубчиками, із заломленими, як у папуг, дзьобами і багато інших унікальних птахів.