Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Журнал про диваків і для диваків

Майже рік на вітчизняному медійному ринку
19 жовтня, 2006 - 00:00

17 жовтня у приміщенні приватного музею київського підприємця Олексія Шереметьєва відбулася презентація україномовного глянцевого журналу «Хобі».

До видання має безпосереднє відношення так звана кіровоградська діаспора в Києві. Наприклад, віце-президент Києво-Могилянської академії з навчальної роботи Володимир Панченко є його постійним автором, а журналіст Людмила Момот — заступником головного редактора. Справа в тому, що редакція щойно переїжджає до столиці. «Хобі» був заснований у Кіровограді і досі виходив там, розповсюджуючись по всій Україні.

Незабаром журналу виповнюється рік. За цей час його героями стали відомі політики, громадські діячі, журналісти, літературознавці, актори, художники, футболісти (Мирослав Попович, Лариса Івшина, Олександр Швець, Ольга Богомолець, Ані Лорак, Руслана Лижичко, Богдан Бенюк, Григорій Гусейнов, Руслан Ротань, брати Капранови...), а також пересічні українці, захоплення яких, за словами видавців, не може не викликати у відповідь також захоплення. Між іншим, місце презентації теж вибрано невипадково: Олексій Шереметьєв, про якого вже йшлося на сторінка журналу, — власник унікальної чисельної колекції, присвяченої Кримській війні 1853—1856 років.

«Я журналіст зі стажем, — говорить головний редактор «Хобі» Валерій М’ятович. — Мені доводиться спілкуватися з дуже різними людьми, багато з яких мають цікавi захоплення. І завдяки своєму хобі вони самі по собі стають оригінальними. Тому й спало на думку започаткувати такий журнал. До речі, ця тема — невичерпна. І якщо колись складуть каталог улюблених занять людства, то це буде не менш захоплююче чтиво, ніж знаменита Книга рекордів Гіннесса. Приміром, у нашому наступному номері мова піде про сімдесяти дев’ятирічну жінку з Тернопільщини, яка із каміння робить копії замків у людський зріст... Або ж хіба відомо широкому загалу, що президент Києво-Могилянської академії В’ячеслав Брюховецький з усіх-усюд привозить звичайне каміння, з якого має намір викласти кам’яну карту світу на своєму хуторі Дивосил, що на Київщині. Для цього вже є «матеріал» із 50 країн! Назбирав і колекцію різного чудернацького коріння та гілля дерев, так би мовити, українського і закордонного походження. Крім того, із викопаних на своєму історичному городі «черепків» хоче викласти стіну...».

А голова ради ЗАТ «Оболонь», директор з кадрових питань Сергій Блощаневич любить подорожувати. «Я багато де побував, — розповідає він. — Хочу сказати, що Україною їздити цікаво, незважаючи на те, що дороги погані, немає готелів відповідного рівня, а карти часто не відповідають дійсності і загалом краєзнавчої літератури обмаль. Але ми маємо стільки унікальних місць! Наприклад, Тернопілля зі своїми замками. У селі Коропець, до речі, звідтіля родом член Римського клубу Богдан Гаврилишин, такий фантастичний замок. Це рівень Франції! А Карпати! Мені здається, вони дуже характерні для української душі. Таких гір в Європі небагато. Приміром, Альпи в Італії зовсім іншого характеру. Так що мандруйте Україною і ви полюбите її так, як ще ніколи не любили».

Володимир Панченко назвав «Хобі» журналом про диваків і для диваків, які роблять багатшим своє життя й урізноманітнюють життя інших.

До слова, Валерій М’ятович вже зібрав чимало матеріалів про захоплення історичних постатей та сучасників. Він мріє укласти і видати енциклопедію чи довідник про хобі.

Надія ТИСЯЧНА, «День»
Газета: 
Рубрика: