Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

28 вересня, 2006 - 00:00

Призери «Кіношоку»

Естонський фільм «Ситий по горло» режисера Пеетера Сіма названий переможцем ювілейного, 15 го фестивалю кіно країн СНД таБалтії «Кіношок», який завершився в Анапі. Ця картина дістала головний приз фестивалю «Золота лоза» в конкурсі повнометражних ігрових фільмів, повідомляє ІТАР-ТАСС.

Приз за кращу режисуру присуджено Алану Бадоєву (фільм «ORANGELOVE», Україна), за кращий сценарій Олександрові Шапіро (фільм «Happy People», Україна). Володарями премій за виконавську майстерність стали Світлана Іванова, яка знялася в головній ролі в драматичному фільмі «Франц плюс Поліна» (Росія), і Сергій Цисс, який дебютував у стрічці «Далеко від Сансет-бульвару» (Росія). Спеціальний приз із назвою «Пані удача» імені актора Павла Луспекаєва отримав Станіслав Любшин. Усього на ювілейному фестивалі кіно країн СНД і Балтії було представлено понад 100 фільмів різних стилів і жанрів, а також стрічки для дітей.

Барабанний майстер-клас

Уперше в Києві (14 жовтня) виступить легендарний ф’южн-барабанщик Омар Хакім. Під час свого туру «Roland Technology Tour 2006» він також проведе автограф-сесію і майстер-клас, які пройдуть у концертному залі КПІ, повідомляє music.

Омар Хакім почав свою кар’єру наприкінці 60-х. Вже в десять років юне обдарування почало грати в групі свого батька, відомого тромбоніста Хасана Хакіма, який співпрацював із Дюком Елінгтоном, Каунтом Бейсі та іншими зірками джазу. А в 15-річному віці музикант відправився в своє перше турне. На початку 80-х друг і колега Хакіма Найл Роджерс, який працював тоді над альбомом Девіда Боуї «Let’s Dance», запросив барабанщика записати ударні партії для диска. Далі пішла робота з ф’южн-колективом Weather Report, із яким 1983-го року Омар Хакім відправився в світове турне. Музиканти Dire Straits і Стінг, які відвідали концерти групи, були під враженням від майстерної гри Хакіма і ангажували його для роботи над своїми альбомами. Нині Омар Хакім є одним із найбільш запитаних сесійних музикантів: крім роботи з Боуї, Стінгом і Dire Straits він устиг записатися з Мадонною, Мераєю Кері, Майлзом Девісом, Брюсом Спрінгстіном та багатьма іншими зірками світової музики.

Пошуки скарбів

У Великій Британії виходить книга «Золото Бога». Пошуки зниклого скарбу Єрусалимського храму» британського археолога Шона Кінгслі, в якій він стверджує, що зібрання священних предметів, украдене римськими мародерами з Єрусалимського храму й нібито сховане в підвалах Ватикану, насправді знаходиться на Святій землі. Кінгслі стверджує, що відкрив місцеперебування колекції найбільших біблійних скарбів, яке включає в себе срібні сурми, які сповістять про пришестя Месії, повідомляють news.ru. Сурми, золоті свічники й прикрашений коштовним камінням Стіл божественної присутності були серед предметів, вивезених до Риму після пограбування у 70-му році Єрусалимського храму. Як пише Кінгслі, з середини 1990-х років не вщухає гаряча політична суперечка між Ватиканом та Ізраїлем, який звинувачує папство в утриманні скарбу. «Останнє місце зберігання скарбу — на сучасному Західному березі, в глибині території «Хамасу» — приголомшить світові релігії», — зазначає археолог. Про це пише The Times. Імператор Веспасіан наказав зруйнувати Єрусалимський храм після повстання іудеїв, і римські війська вивезли до Риму близько 50 тонн золота, срібла та дорогоцінних витворів мистецтва. На Арці Тіта, побудованій десятиріччя опісля, зображено римських солдатів, які несуть священну здобич на плечах. Між 75 м роком нашої ери і початком V сторіччя скарби було виставлено на загальний огляд на римському форумі. Ватикан повідомив Кінгслі, що в його архівах немає свідчень того, що скарб перебував у Римі з середніх віків. Як вважає археолог: «Точно відомо одне — він не схований у Ватикані. Я перша людина, яка довела, що скарби Храму вже не перебувають у Римі».

Телеверсія «Тихого Дону»

Федір Бондарчук завершує підготовку до виходу на екран незавершеного серіалу свого батька Сергія Бондарчука, повідомляє ІТАР-ТАCС. Зараз на кіностудії «Мосфільм» триває озвучення картини «Тихий Дон». «Нелегко було з’єднати всі частини стрічки воєдино, — зазначив Бондарчук. — Було багато складностей із монтажем, з озвученням, оскільки спочатку персонажі стрічки розмовляли англійською мовою».

Серіал «Тихий Дон» був зроблений Сергієм Бондарчуком ще наприкінці 80-х — на початку 90-х років, але глядачі його так і не побачили. Бондарчук зняв десять серій за 11 місяців, а ще за шість — повністю змонтував фільм. Проект спонсорували італійці, однак до закінчення зйомок їхня продюсерська фірма збанкрутувала, а готовий матеріал забрали за борги. На жаль, залишилися лише робочі матеріали, але авторський остаточний варіант так і не повернули. Головні ролі в «Тихому Доні» виконали: Руперт Еверетт, Дельфіна Форрест, Бен Газзарра й Мюррей Абрахам.

Газета: 
Рубрика: