Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

19 вересня, 2006 - 00:00

Черговий український прорив

ТОВ «Корпорація «ПАККО» (Луцьк) планує провести IPO у другій половині 2007 року або на початку 2008 року. За словами представника корпорації, зараз проходить процедура підготовки до розміщення акцій компанії на міжнародних фінансових ринках для залучення великих інвестицій іноземного капіталу. На сьогодні в мережі корпорації 24 супермаркети «Вопак», сім крамниць формату cash&carry «ПАККО». Магазини мережі розвивалися переважно в західному регіоні України, однак у серпні компанія придбала ділянку для будівництва торговельного центру в Київській області.

В Україні попит на нерухомість... на Кіпрі

Кіпрська девелоперська компанія Pafilia Property Developers відкрила представництво в Києві. Це пов’язано з наявністю стабільного попиту на зарубіжну нерухомість із боку українських споживачів. Представництво компанії буде займатиметься просуванням об’єктів нерухомості, юридичним і фінансовим консультуванням потенційних покупців, супроводом операцій із нерухомістю на Кіпрі. За словами голови українського представництва Pafilia Property Developers Андрія Кременя, «досвід роботи компанії в Росії показує, що зарубіжний попит на нерухомість на Кіпрі загалом зростає разом із готовністю платити порівнянні гроші за більш якісний продукт».

Медійний бізнес вирішує суперечки в суді

Київський Апеляційний суд відновив термін подачі апеляційної скарги на рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 31 травня 2006 року в справі за позовом «Інтер-Медіа» до Олександра Роднянського і ТОВ «Медіа Сервісез Юкрейн». Про це УНІАН повідомив представник інтересів Ігоря Коломойського в суді адвокат В’ячеслав Карташов. Таким чином, за словами адвоката, відповідно до процесуального закону, рішення Шевченківського райсуду, яким було визнано переважне право іноземного підприємства «Інтер-Медіа» на придбання у п. Роднянського 70% статутного фонду телерадіокомпанії «Студія «1+1», а також встановлені факти, що стосуються взаємовідносин Роднянського і Коломойського, слід вважати таким, що не набуло чинності. За твердженням Карташова, представники Коломойського були сповіщені про рішення Шевченківського райсуду тільки через півтора місяця після винесення цього рішення під час слухання справи. За словами адвоката, Коломойський не був залучений до участі в справі ні Шевченківським райсудом, ні сторонами процесу, проте в мотивувальній частині рішення суду як встановлений факт було згадано про те, що переговори Роднянського з Коломойським щодо продажу 70% СФ «1+1» не завершилися укладенням угоди.

Українські інвестиції в Армавірі

Один із найбільших українських металургійних холдингів «Індустріальний союз Донбасу» (ІСД, Донецьк) розпочав будівництво в Армавірі (Краснодарський край, РФ) металопрокатного заводу. Холдинг оцінює вартість заводу в $220—250 мільйонів. Перший камінь заклали наприкінці минулого тижня генеральний директор ІСД Олег Мкртчан, перший віце-губернатор Кубані Олександр Ремезков і мер Армавіра Джамбулат Хатуов. Підприємство включатиме сталеплавильний цех річною потужністю до 1,5 мільйона тонн лиття, а також сортопрокатний стан потужністю 600—700 тисяч тонн і дротяний стан потужністю 400—500 тисяч тонн продукції на рік.

Moody’s не поскупився на рейтинг українському банку

Довготерміновий і короткотерміновий рейтинги депозитів у іноземній і національній валютах «В3» і «Not-Prime», а також рейтинг фінансової стабільності (FSR) на рівні «Е+» присвоїла міжнародна рейтингова агенція Moody’s АКБ «Індустріалбанк» (Запоріжжя). Як повідомляє прес-служба банку, прогноз усіх рейтингів — «стабільний». Крім того, банку було присвоєно довготерміновий рейтинг за Національною шкалою (NSR) на рівні «Baa2.ua». «Для банку це значний крок до посилення позицій на міжнародному ринку», — коментує цю подію Леонід Гребінський. — Якщо говорити про те, що дає рейтинг клієнтам, то можна сказати так: для банку присвоєння рейтингу — це можливість виходу на ринок міжнародних фінансів, і, як наслідок цього, відбувається здешевлення ресурсів для наших клієнтів. Окрім того, присвоєння високого рейтингу банку — це визнання його надійності за міжнародними критеріями. Тобто це — важлива інформація для вкладників».

Просять не плутати: сховище — не могильник

Введення в експлуатацію сховища відпрацьованого (опроміненого) ядерного палива (СВЯП) вирішує проблему захоронення в Україні радіоактивних відходів, які, на відміну від відпрацьованого палива, вже не підлягають подальшому використанню, повідомляє Мінпаливенерго з приводу того, що у ЗМІ замість терміну СВЯП застосовується невірний термін «могильних радіоактивних відходів». Як вказується у заяві міністерства, зараз готується до затвердження техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) інвестиційного проекту будівництва сховища опроміненого ядерного палива з українських АЕС з реакторами типу ВВЕР. Як заявив на прес-конференції президент ДП НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський, згідно з проектом ТЕО, який розробляв на замовлення компанії Київський інститут «Енергопроект», майданчиком під будівництво центрального СВЯП експерти обрали територію в зоні відчуження ЧАЕС, біля селища Буряківка. Цей проект ще не затверджено, але, за попередньою інформацією, рекомендуватися буде саме цей майданчик. Міністерство наголошує, що зводитися на ньому буде не «могильник», а сховище. І не відходів, а відпрацьованого ядерного палива, яке придатне до використання з метою вироблення енергії.

Газета: 
Рубрика: