Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Iз депутатів у екстрасенси

6 вересня, 2006 - 00:00

Народного депутата двох попередніх скликань Валерія Коновалюка поточного політичного сезону спіткала доля аутсайдера. Він, ведучи до Ради партію «Трудова Україна», не зміг потрапити в парламент. Однак відповідаючи на запитання кореспондента «Дня» стосовно того, чи не шкодує пан Коновалюк про те, що вийшов із лав ПР, відповідає без роздумів: «Я ніколи ні про що не шкодую».

Лідер трудовиків вирішив зустрітися з пресою для того, аби публічно розкрити конверт із листом-прогнозом щодо розвитку політичних подій після парламентських виборів (Валерій Коновалюк написав свій політпрогноз у березнi цього року).

Із восьми занотованих «заповідей» Коновалюка не збулася лише одна. Та, де лідер «ТУ» говорив про те, що вибори до Ради будуть перенесені на 2007 рiк. Тоді, у вирі виборчих баталій, Валерій Ілліч, мабуть, вважав, що спокійно порахувати голоси та встановити, хто пройшов у Раду, а хто ні, не вийде. Він гадав і, до речі, зараз продовжує натякати на те, що парламентські вибори-2006 були сфальсифіковані. Зокрема, пан Коновалюк каже, що в межах парламенту мала би бути зараз політична сила Наталії Вітренко. Але її відсутність там свідчить про одне: голоси порахували з порушеннями.

Серед пунктів, що справдилися, зокрема, можна виділити прем'єрство Віктора Януковича, послаблення позицій Президента, створення ситуативної коаліції, загострення соціально-економічних проблем, розчарування жителів як сходу, так і заходу, що призведе до втрати політичними фаворитами симпатій нації.

Однак, судячи з усього, перебувати за бортом владного «Титаніка» Коновалюку нелегко. І хоча він, посміхаючись, говорив, що за жодних умов без роботи не залишиться, за Радою все ж таки сумує. Адже, не зважаючи на те, що найближчі п'ять років на лацкані його піджака не буде депутатського значка, зі свого авто номери з літерами «ВР» не знімає. На запитання нашого кореспондента: «Чому?», відповідає дещо нервово, мовляв, ці номери є сертифікованими, й ніхто з нових парламентаріїв не залишиться обділеним — їм видадуть новенькі «радівські» номери. На запитання, чому «Трудова Україна» під його керівництвом програла вибори, пан Валерій відповідає: «Я знав, що ми програємо, але мусив іти до кінця». Проте невтішний кінець під час голосування 26 березня Коновалюк ніяк не пов'язує з кінцем свого політичного майбутнього. Каже, що зараз веде переговори щодо створення своєрідного позапарламентського об'єднання політичних сил, яке всіляко підтримуватиме діяльність уряду Віктора Януковича. За словами лідера трудовиків, до нього ввійдуть від 5 до 10 партій, які не подолали прохідний бар'єр на минулих виборах. Створюється така коаліція задля того, аби згладити занадто радикально налаштованих бютівців, дії яких можуть не лише гальмувати впровадження в життя програми уряду, але й вносити у суспільство «революційний» настрій.

Наталя РОМАШОВА
Газета: 
Рубрика: