Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

5 вересня, 2006 - 00:00

Донецьк залишиться без тепла?

Цілі двори, квартали й мікрорайони Донецька в найближчому майбутньому будуть масово відключатися від теплопостачання, якщо борги за тепло в шахтарській столиці продовжуватимуть зростати. Таке рішення було прийняте комунальним підприємством «Донецькміськтепломережа» після того, як статистика платежів за серпень показала, що їх кількість знову зменшилася. Зокрема, за словами першого заступника директора тепломережі Олександра Семченка, жителі міста вперше за весь час від закінчення опалювального сезону 2005—2006 не сплачують в повному обсязі навіть поточне споживання гарячої води, не кажучи вже про борги за опалювання, які з минулої зими склали 32 млн. грн. Правда, як показують дані абонентських служб, поки що не всі донетчани грішать несплатами: в деяких районах рівень оплати, за даними на 30 серпня, склав понад 90%. Проте, з іншого боку, в окремих кварталах рівень платежів не перевищує і 25—30%, і, за словами О. Семченка, саме вони будуть відключені в першу чергу. При цьому, як зазначає тепломережа, її фахівці розуміють усю жорсткість таких заходів, особливо напередодні нового опалювального сезону, однак поки що вони не бачать іншого виходу: за словами О. Семченка, поки що абонентів можна змусити сплачувати послуги тільки таким способом, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».

Вартість проїзду зменшується

На 15 копійок подешевшає проїзд в автобусах Вінницького міського підприємства «Вінбус». З 1 вересня впродовж місяця до початку жовтня вартість квитка в автобусі буде такою, як у трамваї чи тролейбусі — 50 копійок. Це експеримент, й якщо він себе виправдає з економічного погляду, то, як зазначив голова наглядової ради товариства «Вінбус» Василь Касьян, за 50 копійок пасажири «Вінбусу» їздитимуть до того часу, доки не зміниться вартість проїзду в міському електротранспорті. Щоправда, для школярів та студентів знижена плата за проїзд у транспорті «Вінбусу» залишиться й після експерименту, незалежно від його результатів, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, «День».

Крадуть і крадуть

Понад 20 кримінальних справ стосовно фактів порушення вимог земельного законодавства було порушено за 6 місяців поточного року прокуратурою Донецької області. За даними правоохоронців, у цей період цілий ряд посадових осіб були помічені у здійсненні корупційних дій, а відразу на кількох територіях регіону виявлено систематичне порушення земельного законодавства. Наприклад, однією з таких територій є узбережжя Азовського моря, а зокрема, Першотравневий і Новоазовський райони Донеччини. Так, лише в ході триденного виїзду в серпні поточного року бригади прокуратури області виявили, що представники місцевої влади Новоазовського району в більшості своїй свідомо допускають порушення земельного законодавства і часто не виконують своїх обов’язків щодо контролю за цією сферою. Наприклад, на території цього району діє спеціальний режим використання 100-метрової водозахисної зони і прибережних захисних смуг вздовж морів, лиманів і заток. Однак насправді ніхто не охороняє ці території: у селищі Сєдово, селах Безіменне, Широкіно та інших населених пунктах масово будуються кафе, приватні будинки, пансіонати, а деякі об’єкти знаходяться взагалі в 5—10 метрах від води. Більш того, власники цих споруд ще й забруднюють заповідні місця, а також намагаються перекроїти їх на свій смак, розширюючи пляжі й захаращуючи прибережну зону бетонними блоками і так званими будівельними молами, які встановлюються з порушенням закону і, звісно ж, псують вигляд берегової лінії. Місцева ж влада потурає цим порушенням, даючи приватним підприємцям дозвіл на незаконне будівництво. Загалом, у ході рейдів прокуратури було встановлено, що цим порушенням багато в чому сприяли неякісні перевірки з боку Новоазовської СЕС, земельної інспекції, управління архітектури і містобудування району. Більш того, було задокументовано навіть факт здирництва та отримання хабара одним з керівників контролюючого органу району, який отримав винагороду за те, що не провів належної перевірки діяльності одного з приватних підприємців і не вжив відповідних заходів щодо припинення його незаконної діяльності. За даним фактом прокуратурою вже порушено кримінальну справу, а хабарника затримано. Ганна ХРИПУНКОВА, «День».

На Полтавщині виявили пташиний грип

Управління лісового господарства Полтавської області призупинило дозвіл полювання на диких перелітних птахів у Полтавському регіоні з 18 вересня через виявлення вірусу пташиного грипу. Як сказано в постанові начальника Управління лісового господарства Полтавської області Олександра Яреська, зокрема, вірус Н5 виявлено внаслідок забору 11 проб у диких качок, контрольний відстріл яких проводився наприкінці серпня в Семенівському і Хорольському районах Полтавської області, повідомляє korrespondent.net. На засіданні надзвичайної протиепізоотичної комісії при Полтавській обласній державній адміністрації було вирішено припинити полювання на пернату дичину, яка, на думку фахівців, занесла до регіону вірус грипу. Буде також прийнято додаткові заходи безпеки для недопущення перенесення захворювання на домашніх пернатих. Зазначимо, що через Полтавську область щорічно мігрує близько 400 тис. диких качок і гусей.

Газета: 
Рубрика: