Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

РЕЗОНАНС

1 вересня, 2006 - 00:00

Незалежність України: відновлення

15 років тому відбулося відновлення незалежності України, бо незалежність була урочисто проголошена 22 січня 1918 року. Саме тоді Центральна Рада своїм Універсалом проголосила УНР самостійною й суверенною державою з усіма атрибутами: парламент (Центральна Рада), уряд, військо, дипломатичний корпус і т.д. Через три роки держава Україна втратила свою незалежність, за яку тоді склали голови сотні тисяч вояків УНР, ЗУНР-УГА та ін. Тому викликає жахливий подив, що всі видатні люди, які висловили в цій статті свої погляди з приводу 15- річчя відновлення незалежності України, з легкої руки викинули з української історії визвольні змагання 1917 — 1920 років, і починають історію наново від себе...

Роман ФЕРЕНЦЕВИЧ
(Відгук на публікацію «З днем народження, Україно!»,
«День», №142, 23 серпня 2006 р.)

Як захистити свою землю

У статті «Земля має бути товаром» автор Марія Семенченко ставить питання: чому людина в разі потреби може продати квартиру, будинок, автомобіль — і це нікого не турбує? Бо ціна встановлена ринком і вона — немаленька. Наприклад, гектар землі в Баварії коштує в середньому 30 тисяч євро. За таку ціну можна було б продавати землю й в Україні. Але не всю. Адже значно корисніше як для держави, так і для пенсіонерів запозичити досвід Англії, де частина землі належить пенсійному фонду, який здає землю в оренду й сплачує людям пенсію. Однак треба зважити й на негативний досвід Польщі, де значну частину землі задешево скупили німці. У результаті — землю обробляють поляки, а зиск отримують німці.

Безумовно, все вже майже розкуплено чи приватизовано за безцінь. Але й до сьогодні багато хто хоче розбагатіти на спекуляції землею. Тому держава має захистити свою землю. Бо вже не раз чули: коли буде власник, то житимемо, як Європа. Однак тоді чому сьогодні жебракуємо, хоча й є сотня багатих людей в Україні? Продаж землі не покращить життя українців. Оренда, на мою думку, — це набагато краще. Орендуйте, вирощуйте, заробляйте, але не за рахунок спекуляцій.

Владислав КОМОВ, лікар-пенсіонер, Київ
(Відгук на публікацію «Земля має бути товаром»,
«День», №136, 15 серпня 2006 р.)

Слід навчитися себе поважати

Свідомість дуже проста. Але, щоб її зрозуміти, треба побачити, як самі громадяни шанують та оберігають свята й символи своєї держави хоча б у таких країнах, як Канада чи США. Про Росію не кажу... Тут дещо інший контекст. Але й у неї можна повчитися поважати себе.

Антоніна КОЛОДІЙ
(Відгук на публікацію «Утрачені ілюзії»,
«День», №142, 23 серпня 2006 р.)

Газета: 
Рубрика: