Цієї прес-конференції з нетерпінням чекали весь тиждень: було вкрай цікаво дізнатися, які слова знайде польовий командир Майдану, щоб виправдати свою роботу в Кабміні Віктора Януковича. Віддаючи належне головному міліціонеру, «правильні» слова знайти вдалося. Утім, талант доладно висловлюватися завжди виручав Юрія Віталійовича...
Луценко розповів, що ввечері 3 серпня його поставили перед фактом подачі його кандидатури Президентом на посаду голови МВС, а 4 серпня він сам подав заяву про самовідвід, яку, однак, не прийняли. За словами Юрія Луценка, влада не є для нього благом або самоціллю. Він розглядає владу та міністерське крісло як величезну відповідальність, «особливо в МВС, особливо для людини, яка прийшла з Майдану».
Крім усього іншого, на його рішення залишитися в МВС вплинула пісня Святослава Вакарчука «Я не здамся без бою», «яка постійно крутилася в голові», і фільм «Холодне літо 53-го». «Село без дільничного — це не діло», — зазначив Юрій Луценко. До речі, цей фільм міністру довелося дивитися в лікарні, де він лежав із гіпертонічним кризом.
На запитання про стан здоров’я Юрій Луценко відповів, що навіть смерть батька не спричинила таких наслідків, як рішення Президента внести саме його кандидатуру на посаду міністра МВС в уряді Януковича.
Луценко також заявив, що некомфортно почувається на засіданнях Кабінету Міністрів при прем’єр-міністрі Вікторові Януковичі. «Але, як ви розумієте, для керівника такого рівня 50-мільйонної країни особисті емоції повинні залишатися на другому плані. Це важко, це неприємно, але ця вимога для того, хто хоче займатися державною справою, а не будувати власний імідж», — сказав він. Він зазначив, що обговорював з Януковичем роботу правоохоронних органів і зустрів розуміння. «Якщо я й надалі не отримуватиму ні команд «фас», ні команд «стоп», я спокійно та комфортно працюватиму у своєму кабінеті», — сказав він.
Не є таємницею, що значна частина українського політикуму розглядала Луценка на роль одного з рятівників «помаранчевого» табору. Навіть побутували чутки, що він очолить певну європейську лівоцентристську партію. Тепер очевидно, що в найближчому майбутньому Юрій Віталійович не займатиметься партійним будівництвом.
На думку політолога Володимир Малинковича, Юрій Луценко цілком зможе спрацюватися з новим урядом. «Він трохи скоротить свої публічні виступи та перестане бути Михайлом Задорновим. Таким чином, він відновиться в системі нової влади. Згодом йому вдасться відновити себе в Соцпартії. Особливого шляху в нього не буде — він працюватиме в уряді, а потім піде на вибори в складі СПУ», — прогнозує політолог.
Те, що Юрій Луценко залишився в «несприятливому середовищі» Кабінету Міністрів, не означає його падіння або підйому, вважає політолог Віктор Небоженко. «Політична ситуація в Україні змінюється стрімко через кожні півроку, і те, що сьогодні вважається великим недоліком, цілком можливо, завтра розглядатиметься як перевага. Якщо він зараз спробує втримати роль революціонера-реформатора в поєднанні з ньюсмейкерством і політичним популізмом, він цілком може розраховувати на участь у політичних проектах, партіях або навіть в іншій ролі в Кабінеті Міністрів», — сказав політолог.
Небоженко навіть не відкидає, що в разі чергової кризи Луценко може стати віце-прем’єром. «Або навпаки, Партія регіонів шукатиме будь-якого приводу, щоб витиснути з Кабміну Луценка», — прогнозує експерт.