Ізраїль збирається знищити інфраструктуру «Хізбалла»
Ізраїльська армія, посилена резервістами, отримала наказ знищити військову інфраструктуру радикального шиїтського угруповання «Хізбалла» на півдні Лівану, повідомили агентству ЕФЕ джерела в уряді Ізраїлю. Йдеться про 20-кілометрову зону, яка пролягає аж до ріки Літані. За даними джерел, саме це обговорювалося ввечері в понеділок на засіданні кабінету безпеки на чолі з прем’єр-міністром Єхудом Ольмертом. Новий етап військових операцій розпочався вчора вранці. На ліванську територію вступили нові підрозділи десантників, піхоти й інженерних сил. Військові вважають, що новий етап по зачистці цієї території від бойовиків «Хізбалли» може тривати «до двох тижнів». Після завершення цієї місії ізраїльтяни планують відступити, передавши контроль над цими територіями міжнародним миротворцям або регулярній ліванській армії.
Кастро передав повноваження брату
Кубинський лідер Фідель Кастро переніс хірургічну операцію й передав повноваження першого секретаря компартії Куби, головнокомандуючого й президента виконавчої ради країни своєму молодшому брату Раулю. Про це Ф. Кастро повідомив у зверненні до народу, яке зачитав по державному телебаченню його секретар Карлос Валенсіага. Здоров’я Ф. Кастро, якому через два тижні виповниться 80 років, похитнулося після поїздки на саміт південноамериканських лідерів і святкування річниці повстання 1953 року, через що в нього почалися болі в шлунку й кровотеча в кишечнику. 75-літній Рауль Кастро вже давно вважається наступником Фіделя на посаді кубинського лідера. Вісті про хворобу кубинського лідера викликали свято на вулицях Маямі, де проживає більшість біженців з Острова Свободи. Натовп висипав на вулиці, тільки-но стало відомо про рішення Ф. Кастро. Адміністрація США поки що не виступила з якою-небудь спеціальною заявою. «Ми стежимо за ситуацією й продовжуємо працювати для того, щоб Куба одного разу стала вільною», — сказав Рейтер прес-секретар Білого дому Пітер Уоткінс.
ООН загрожує Ірану санкціями
Рада Безпеки ООН зажадала від Ірану припинити роботу над ядерною програмою до кінця серпня або приготуватися до введення проти Тегерана санкцій. З 14 членів Ради Безпеки проти проголосував тільки Катар — єдина арабська держава в Раді. У резолюції від Ірану вимагається «припинити всі операції, пов’язані зі збагаченням і переробкою, включаючи дослідження й розробку». Якщо Тегеран не виконає вимоги до 31 серпня, Рада не виключає вживання «належних заходів» згідно зі статтею 41 розділу 7 Статуту ООН, яка передбачає введення економічних санкцій. Резолюція Ради Безпеки стала першим документом, прийнятим після початку конфлікту між Тегераном і світовою спільнотою з приводу ядерної програми, яка передбачає юридичні дії й санкції в разі відмови від співпраці. Захід на чолі зі США звинувачує Тегеран у спробі створити ядерну зброю, Іран наполягає, що його програма має виключно мирний характер. Америка та країни ЄС загрожують Тегерану санкціями, Росія й Китай заперечують будь-який тиск на Іран.
«Тамільські тигри» оголосили війну уряду
Не менше 18 військових армії Шрі-Ланки загинули внаслідок вибуху на північному сході країни після того, як повстанці оголосили про припинення перемир’я з урядом. За даними військових, які перевозили солдатів, автомобіль підірвався на міні в районі Трінкомалі. Кількома годинами раніше повстанське угруповання «Тигри визволення Таміл-Ілама» оголосило недійсним перемир’я з силами уряду. Приводом для цього стали нещодавні зіткнення між військовими й повстанцями, які унесли життя щонайменше дев’яти солдатів і 35 повстанців. Представник «тамільських тигрів» звинуватив уряд у розпалюванні громадянської війни, кінець якій поклало перемир’я 2002 року. Уряд стверджує, що завданням військових було забезпечення водопостачання й що їхня місія носила виключно гуманітарний характер. Влада заперечує припинення дії перемир’я. Аналітики попереджають, що насильство у Шрі-Ланці може привести до повернення країни до стану війни. «Тигри визволення Таміл-Ілама» з 1983 року борються за незалежність тамільської етнічної меншини, що проживає в основному на півночі та сході Шрі-Ланки.