Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Кримінальний «підробіток»

У Італії експлуатували польських робітників
21 липня, 2006 - 00:00

Італійська поліція звільнила 113 громадян Польщі, яких примусово утримували у трудових таборах на півдні Італії. Представники влади заявили, що робітники й робітниці перебували в огидних умовах і не могли залишити табори, виявлені в провінції Пулія. Утікачів та тих, хто відмовлявся працювати, катували й ґвалтували. Прокуратура розслідує щонайменше чотири випадки самогубств у цих таборах. «Назвати те, що виявили наші поліцейські, нелюдяним просто недостатньо. Йдеться, по суті справи, про умови концтаборів, людей не просто експлуатували, але ще й утримували як рабів», — цитує Reuters слова італійського прокурора Пьєрро Грассо.

У ході спільної операції «Земля обітована», проведеної поліцейськими Польщі й Італії, було затримано також близько 20 людей, які займалися поставками робочої сили з Польщі. Арештованих звинувачують у контрабанді людей та позбавленні волі. Сім підозрюваних перебувають у розшуку. Усього близько 1000 поляків могли стати жертвами кримінального угруповання, що управляло таборами й поставками людей, повідомляє польська прес агенціяРАР. Робітників набирали в Польщі, використовуючи оголошення в газетах, що рекламували добре оплачувану й безпечну роботу. Польська поліція повідомила, що робітникам платили від 400 до 800 злотих (100— 200 євро) й ще 150 євро після прибуття в Італію.

Однак на місці робітників чекали не комфортні умови, а бараки без світла й опалення, де вони спали на підлозі. До того ж батраки вдень і вночі перебували під наглядом озброєних охоронників. Польських робітників примушували працювати іноді по 15 годин на день з оплатою менше одного євро на годину.

За харчування й житло з працівників брали гроші, при тому такі, що більшість поляків у результаті виявлялися винні своїм роботодавцям. Окрім того, батраки змушені були платити штраф 20 євро в разі хвороби. У результаті робота перетворювалася на кабалу.

Микола СІРУК, «День»
Газета: