Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Після футбольної катастрофи

1 липня, 2006 - 00:00

Швейцарія не може оговтатися від останньої футбольної катастрофи — своєї поразки під час матчу з Україною у Кельні.

Швейцарська преса переповнена атаками на тренера команди 62-річного Якуба Куна: мовляв, він винен у програші, оскільки застосував непродуману тактику у грі з українцями. Журналісти звертають увагу, що зі страху перед Андрієм Шевченком він зосередив усі сили на захисті воріт, а потрібно було атакувати і здобути один-два голи. Тим більше, як вважають швейцарські оглядачі, українські захисники не найсильніші гравці. Також тренерові докоряють, що він відібрав поганих гравців для пробивання пенальті. На тренера також покладають вину, що він не зміг заспокоїти молодих футболістів, які почали плакати через програш.

Хоча є й прибічники Куна, які захищають заслуженого тренера. Адже він шість разів підряд разом із футбольним клубом «Цюріх» здобував чемпіонський титул у Швейцарії. Його ж головна заслуга — відродження вітчизняного футболу. «Ренесанс» розпочався у 2002 році, коли Кун став тренером збірної. Він змінив склад команди, помітно «омолодив» її. І ще одна цікава деталь в аргументах захисників Куна: тренер не планував перемагати на Чемпіонаті світу. Його гаслом було: «Перемога у європейському чемпіонаті у 2008 році».

Місцева газета «Нойє Цюрхер Цайтунг» між тим вказує, що гра Швейцарії і України була однією з найнудніших за увесь Чемпіонат. Обидві команди ніби боялися одна одної. «Це виглядало і страшно, і смішно», — пише видання. Глядачі переставали спостерігати за матчем, відволікаючись на балачки або ж на протестний свист. Зрештою підсумок гри визначили пенальті. Швейцарський тренер Кун обрав п’ятьох «стрілків». Його український колега Олег Блохін поклав відповідальність на команду і не помилився. Його навіть не було видно біля футбольного поля під час пробивання пенальті. Коли ж він повернувся, то його хтось запитав: «Пане Блохін, а що ви думаєте про те, що Шевченко не влучив?». Блохін жартома відповів: «А що він стріляв? Я про це не знав. Я ж нічого не бачив». Він також не бачив того, як «стріляли» і не влучили Штреллер, Барнетта і Кабаньяс. Блохін відреагував на це заявою: «Знаєте, стріляння пенальті — це як гра у російську рулетку». У швейцарців склалося враження, що вони грали в українську рулетку...

Богдан ОСАДЧУК Цюріх, Швейцарія
Газета: 
Рубрика: