Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

27 червня, 2006 - 00:00

Солана радий «помаранчевій» коаліції

Генеральний секретар Ради міністрів Європейського Союзу Хав’єр Солана привітав Президента України Віктора Ющенка зі створенням демократичної «помаранчевої» коаліції. Як повідомила прес-служба Президента, відбулася телефонна розмова В. Ющенка та Х. Солани. Співрозмовники обговорили поточну політичну ситуацію в Україні. Генсек Ради міністрів ЄС поцікавився процесом формування керівних органів українського парламенту, а також призначенням керівників уряду. Під час розмови Президент України ще раз засвідчив незмінність зовнішньополітичного курсу України в контексті її євроінтеграційних і євроатлантичних прагнень.

Київ «подорожчав»...

Київ вийшов на 21-е місце в списку найдорожчих міст світу. Новий рейтинг найдорожчих для мешкання мегаполісів планети опублікував учора дослідницький центр Mercer Human Resource Consulting (березень 2006 року порівняно з березнем 2005 року). У старому рейтингу Київ був 54-м. При складанні рейтингу за основу береться вартість життя в Нью-Йорку, що оцінюється в 100 балів. Київ отримав 89,8 балів. Він ділить 21/23 місце з Римом і Віднем, у яких також по 89,8 балів. «Київ просунувся з 54-ї позиції до 21-ї з рейтингом 89,8. Це сталося переважно завдяки зміцненню національної валюти, гривні, по відношенню до долара разом із загальним збільшенням цін. Багато інших східноєвропейських міст вельми знизилися в рейтингу через девальвацію місцевої валюти по відношенню до долара. Наприклад, Прага впала на 22 позиції — до 50 із показником 82,1. Найдешевше європейське місто — Лейпциг, що займає 123-ю позицію з показником 68,1», — йдеться в прес-релізі. На перше місце в списку найдорожчих міст світу вийшла Москва, залишивши позаду торішніх лідерів — Токіо та Лондон. Москва отримала 123,9 бала, а Санкт-Петербург із 99,7 бала опинився на 12-му місці у світі та 7-му — в Європі. Лідерство Москви пояснюється різким зростанням вартості житла в місті, зазначається у звіті Mercer Human Resource Consulting. На друге місце у світі піднялася столиця Південної Кореї — Сеул, Токіо опустилося на третю позицію. Лондон отримав 110,6 бала та зайняв п’яте місце у світі та друге в Європі. Також серед найдорожчих міст Європи — Женева, Копенгаген, Цюріх й Осло. Зі 144-х міст, які вивчали для складання щорічного списку, найдешевшим, як і рік тому, виявився Асунсьйон — столиця Парагваю. Рейтинг Mercer Human Resource Consulting використовується деякими найбільшими компаніями для розрахунку компенсаційних пакетів, які надають співробітникам у тривалих зарубіжних відрядженнях.

Британці просять вивести Росію з G-8

Росія не відповідає стандартам демократії, що необхіднi для членства у «вісімці», та її нинішнє головування в G-8 підриває авторитет престижного клубу країн. Такий висновок є в доповіді, підготовленій у британському незалежному дослідницькому центрі лівого спрямування Foreign Policy Centre (Центр з вивчення міжнародної політики) до Петербурзького самміту G-8 у липні. Foreign Policy Centre курує британський прем’єр Тоні Блер. У доповіді йдеться, що з моменту, як Росія стала головувати у «вісімці», в цій країні спостерігається відхід від демократії й дотримання громадянських свобод. У доповіді вказується: економіка Росії, що посідає 10-тє в світі за обсягом, замала для членства в G-8, яка вважається клубом наймогутніших економічних держав.

Вибух на курорті в Туреччині

Два турки та два іноземці загинули, близько 25 було поранено внаслідок вибуху на півдні Туреччини. Причиною вибуху, що стався у неділю, на турецькому курорті Манавгат, найвірогідніше, стали неполадки в роботі балона побутового газу в ресторані, заявляє місцева влада. За наявною інформацією, вибуховий пристрій, що складається з газового балона, було закладено поруч з рестораном в одному з популярних у іноземних туристів районів міста.

У Норвегії все менше нафти

Норвегія, яка є третім за величиною експортером нафти в світі, намагається затримати скорочення видобутку нафти, зумовлене зростанням витрат, виснаженням запасів і трудовими спорами, пише The Wall Street Journal. Протягом багатьох років Норвегія була найбільшим постачальником сирої нафти на світові ринки, зокрема в Європу та США. Незважаючи на рекордну вартість нафти й інвестиції, уряд та офіційні представники галузі заявили, що страйки, труднощі з буровими установками та кількість розвіданих великих родовищ, що скорочується, можуть прискорити неминуче зменшення виробництва нафти. У результаті країна може не досягнути намічених виробничих показників. Аналогічна ситуація складається у всьому світі, однак у Норвегії вона посилюється більш суворими правилами техніки безпеки.

В Японії розробляють унікальну подушку

Дослідники в Японії закінчують роботу зі створення подушки для сну, яка має допомогти хворим на безсоння та неспокійний сон. Новинка, що отримала назву «Лікар сну», матиме унікальні можливості. Так спеціальний електронний прилад, що додається до виробу, буде здатний аналізувати звички сплячого, а також допоможе відповісти на питання, пов’язані з безсонням, та дати пораду. Програма також контролюватиме положення голови й пропонуватиме кращі для здоров’я положення під час сну. Творці диво-подушки заявляють, що головне завдання полягає в тому, щоб прищепити людині корисні для здоров’я звички в момент сну. Новинка в Японії має з’явитися в продажу у вересні цього року.

Arcelor віддав перевагу індійцям перед росіянами

У неділю на засіданні ради директорів європейського металургійного концерну Arcelor було вирішено підтримати пропозицію найбільшої в світі сталеливарної компанії Mittal Steel про злиття. З поглинанням компанією Mittal концерну Arcelor буде створено нову структуру, на яку припадатиме 10% світового виробництва сталі. Рішення босів Arcelor викликало здивовану реакцію у російської «Северстали», що раніше надала європейцям свої пропозиції щодо об’єднання й розраховувала на позитивне рішення. У заяві йдеться, що керівництво компанії здивоване тим, що їхніх представників не було запрошено на засідання в Люксембург. «У нас є законна угода, яку підписала рада директорів Arcelor. Досі він одноголосно підтримував його, послідовно підтверджуючи індустріальну логіку, чіткішу бізнес-обгрунтованість». Глава Arcelor заявив, що рішення підтримати пропозицію Mittal Steel було прийнято керівництвом Arcelor одноголосно. Засідання, на якому обговорювалося це питання, тривало дев’ять годин. Злиття, що планувалося з «Северсталью» викликало протести деяких акціонерів, які побоювалися, що глава «Северстали» Олексій Мордашов може згодом отримати контроль над Arcelor.

Ширак стомився

Друг і політичний союзник президента Жака Ширака стверджує, що 73-річний лідер Франції стомився у зв’язку з напруженою роботою. «Ви можете помітити його втому, оскільки досі він завжди був гіперактивним», — розповів в інтерв’ю Le Parisien доктор Поль-Анрі К’юнен. Ширак упродовж президентської діяльності мав досить непрості часи. Лише за останній рік Ширакові довелося мати справу з такими неприємностями як несхвалення на референдумі конституції Євросоюзу, заворушення мігрантів на околицях Парижа, а також недавні масові протести студентів проти нових поправок у трудове законодавство. Поль-Анрі К’юнен — член французького парламенту, а також штатний лікар паризького шпиталю. Він охарактеризував Ширака як «дещо пригніченого». «Маємо справу з втомою в класичному розумінні цього слова», — наголосив пан К’юнен.

Газета: 
Рубрика: