«Музична» монета
В установах ВАТ «Ощадбанк» надійшла у продаж золота монета Австрійського монетного двору «Віденська філармонія» 2005 року випуску масою одна тройська унція (31,1 г) номінальною вартістю 100 євро. Вона є найвідомішою в світі інвестиційною монетою найвищої проби. Її тематика присвячена знаменитій Віденській філармонії — одному з символів Австрії, відомій своєю найдавнішою музичною школою. Щорічні випуски цієї монети мають дизайн, що повторюється. На аверсі в центрі зображено великий орган Віденського концертного залу, розміщено написи, які означають номінал монети, метал, із якого її виготовлено, пробу та масу в чистоті. Напис зверху півколом указує країну-емітента — Республіку Австрія. Золота монета «Віденська філармонія» є фінансовим інструментом, придатним для інвестування приватних заощаджень у майбутнє. Її переваги — художня цінність, легкість придбання і вигідність подальшого продажу.
Iз правління — у наглядову раду
Головою правління ВАТ «Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат» (ОГЗК, Дніпропетровська обл.) обрано Сергія Шуваєва, який працював раніше головним інженером ВАТ «Запорізький завод феросплавів». Як повідомили агентству Інтерфакс-Україна на підприємстві, таке рішення було прийнято загальними зборами акціонерів 19 травня. При цьому співрозмовник агентства пояснив, що «за згодою сторін, у зв’язку з виходом на пенсію» колишнього голову правління Володимира Посталовського обрано головою наглядової ради (НР). Збори також внесли інші зміни до складу правління і НР. Як повідомлялося, ОГЗК у 2005 році збільшив виробництво марганцевого концентрату на 2,3% в порівнянні з 2004 роком — до 1310 тис. тонн.
Податкова інтегрувалася в Європу
Генеральна асамблея внутрішньо-європейської організації податкових адміністрацій (ІОТА) надала Державній податковій адміністрації України статус повного члена цієї організації. Як повідомляє Департамент інформаційної політики та масово-роз’яснювальної роботи ДПАУ, нарівні з Україною повне членство також отримали податкові відомства Швейцарії, Данії, Австрії, Ісландії, Кіпру та Мальти. Україна була асоційованим членом ІОТА з вересня 2003 року. Участь України в цій організації, як зазначив голова ДПАУ Олександр Киреєв, підвищить авторитет нашої країни в політичній, культурній і економічній сферах, забезпечить всебічну інтеграцію України в європейський і євроатлантичний простір.
Автопром розширює потужності
Виробництво легкових автомобілів в Україні цього року може становити 250 тис. одиниць, що перевищить показник 2005 року на 30,2% (у 2005 — 192 тисячі). Такий прогноз зробив заступник міністра промполітики Валерій Третьяков. За його словами, в квітні в Україні випущено 20 тисяч автомобілів, а за чотири місяці — 78 тисяч. В. Третьяков також повідомив, що загалом в Україні цього року, як очікується, буде продано понад 350 тис. автомобілів різних марок, і значну частку становитимуть автомобілі вітчизняного виробництва (в 2005 році — понад 265 тис.). За його словами, протягом 2005—2006 років відзначається значне розширення виробничих потужностей практично на всіх підприємствах автомобілебудування.
ПЗ легальне і піратське
Зростання рівня продажу програмного забезпечення (ПЗ) компанії Microsoft в Україні за підсумками 2006 фінансового року становитиме 25—30%. Такий прогноз дав учора генеральний директор компанії «Майкрософт Україна» Валерій Лановенко. За його словами, темпи зростання продажу ПЗ компанії за підсумками 2005 року становили 28%. Крім того, як зазначив В. Лановенко, кількість партнерів Microsoft в Україні з 2003 року збільшилася в 2,5 разу і становить понад 100 компаній. В. Лановенко також повідомив, що рівень піратства в сфері ПЗ 2005 року в Україні знизився на 6% — до 85%. Такі дані міжнародного дослідження компанії IDC.
Прийде новий «стратег»
Власники акціонерного страхового товариства закритого типу «Дніпрінмед» (Дніпропетровськ) збираються продати контрольний пакет акцій компанії, повідомляє Інтерфакс-Україна. За словами співрозмовника агенції, зараз компанія шукає нового стратегічного інвестора. Початкова ціна пакету акцій, який пропонується до продажу, становить $6 млн. Представник компанії не уточнив розмір пакету, однак зазначив, що акціонери планують зберегти за собою 20—25% акцій. Він також повідомив, що пошуком покупців займається ІФГ «Сократ». Компанія «Дніпрінмед» спеціалізується на медичному страхуванні. Серед постійних її клієнтів, зокрема, НАК «Нафтогаз України», корпорація «Укрвуглемаш», ЗАТ «Криворізький завод гірничого обладнання», ЗАТ «Росава», заводи Національної акумуляторної корпорації «Іста».
Вкладення себе ще окуплять
ВАТ «Пиво-безалкогольний комбінат «Славутич» (Запоріжжя), що входить до групи підприємств Baltic Beverages Holding (BBH), 2005 року отримало чистого прибутку в розмірі 16 млн. грн., що втроє менше в порівнянні з 2004 роком. Як повідомило підприємство в річному звіті, його чистий доход від реалізації 2005 року збільшився на 25,5% в порівнянні з 2004 роком — до 621,3 млн. грн. У прес-службі групи ВВН-Україна агенції пояснили, що скорочення чистого прибутку ПБК «Славутич» минулого року пов’язано з вкладеннями до маркетингу і продажу, зростанням операційних витрат, податків і зборів.