Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Дозвільна корупція

«Єдине вікно» не відмінило хабарів
17 травня, 2006 - 00:00

За вісім місяців існування (з жовтня минулого року) до дозвільного офісу в Житомирі (його часто називають «єдиним вікном») звернулися 459 підприємців. Їм було видано 437 документів і надано 369 консультацій. До того ж, як розповів керівник цієї установи Віктор Деркач на засіданні Житомирського прес-клубу реформ, кількість дозволів, які необхідно отримати підприємцям при відкритті власної справи, скоротилась з 1100 до 87. Це істотно спростило процедуру реєстрації.

В той же час Деркач визнав, що більшість підприємців воліють мати справу не з адміністратором офісу, а з працівниками відповідних дозвільних служб. Тобто людей насправді більше влаштовує саме стара схема. Відмічаючи певне зменшення перешкод роботі підприємців з боку посадових осіб, пов'язане з спрощенням дозвільних процедур, голова консорціуму «100 ФАРБ» Ігор М'яснов зазначив, що у законодавстві все ще залишається багато неузгоджених положень, які служать чиновникам приводом для гальмування відкриття нової справи або об'єкту. Плюс деякі ключові служби, зокрема, комунальні, не зважають на розпорядження центральної влади. А відтак більшість підприємців все одно «прискорюють» проходження своїх питань, особливо в сфері землевідведення і приймання готових будівель, за допомогою хабарів.

За оцінкою голови Житомирської спілки підприємців «Відродження» Юрія Кузнєцова, коефіцієнт корисної дії чиновників за нинішніх умов не перевищує 5—7%, а проходження всієї процедури отримання документів на запуск нового об'єкту коштує до 15% вартості бізнесу.

Певні сподівання покладались на пакет нових законів, проекти яких розроблені за участю представників малого і середнього бізнесу і які мали чітко унормовувати ці питання. Однак поки цей пакет «відлежується» в коридорах столичної влади, і, як прогнозує Ю.Кузнєцов, навіть при найоптимістичнішому прогнозі на їх прийняття можна очікувати не раніше 2007—2008 років.

Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День»
Газета: 
Рубрика: