24 травня у миколаївському Палаці творчості учнів відбудеться підведення підсумків Національного конкурсу шкільних газет, організаторами якого є Коледж преси і телебачення (Миколаїв), Національний союз журналістів України та Асоціація молодіжної преси України.
Протягом восьми років конкурс шкільних газет проходив на регіональному рівні — в ньому брали участь школярі з Миколаєва і Миколаївської області. З року в рік збиралася талановита молодь (а саме — юні кореспонденти, редактори, художники, активні творці шкільних газет), щоб дізнатися результати конкурсу.
А почалося все це з п’ятдесяти газет незвичайного формату та змісту. Але стараннями організаторів і зусиллями школярів уже в минулому році на конкурсі було представлено близько 200 газет.
За словами президента Національного конкурсу шкільних газет, почесного директора Коледжу преси і телебачення Гліба Головченка, «багатьом дорослим здавалося, що газета в школі не потрібна, але це не так. Випускаючи власне видання, багато хто зі школярів робить свою першу серйозну справу в житті. Коли вперше Коледж преси і телебачення проводив конкурс на найкращу шкільну газету, обов’язковою умовою було — видання має бути створене самими дітьми. Саме цим воно відрізнялося від дитячих газет, зроблених професійними журналістами. Перші двадцять газет, які випускалися в школах та брали участь у конкурсі, показали: шкільна преса жива!»
Національний конкурс шкільних газет проводиться для того, щоб довести дітям, що створення шкільної газети — це також дуже важлива справа, адже школа — це маленька держава, а кожна держава повинна мати свій засіб масової інформації. До того ж, більшість батьків юних кореспондентів вважають, що професія журналіста несерйозна й не може принести їх чаду ані матеріального задоволення, ані моральної рівноваги, ані популярності. Хоча переможці минулих конкурсів шкільних газет, хоч як це дивно, хоч трохи, але стали популярними — у себе в школі, серед учнів інших шкіл, а також — гостей, журналістів та політиків, які були присутні на заходах. У них з’явилася можливість познайомитися і отримати подарунки з рук редакторів відомих друкарських видань, професійних журналістів, відомих людей та політиків.
Коли конкурс шкільних газет був підтриманий Національним союзом журналістів України, він отримав статус національного. Тепер діти можуть продемонструвати, які газети вони створювали протягом року, і претендувати на перемогу в одній з восьми номінацій.